Догори
Дати відгук

Можна використовувати дрова, вугілля, торф, меблі, російські книжки: як нагріти оселю без централізованого опалення

Опалювальні печі, буржуйки і дрова допоможуть зробити квартиру теплою при перебоях із опаленням.

3 хв на прочитання11 Грудня 2022, 22:02
Поділитись:

Унаслідок обстрілів критичної інфраструктури українці відчувають перебої не лише з електроенергією, а й відповідно з опаленням. Як же зігрітися, коли холодно, і проблему з опаленням неможливо вирішити централізовано? Про це розповідає «Рубрика».

Буржуйки в квартирі — це, звісно, крайній варіант, але багатьох вони цього року на окупованих територіях врятували від холоду ще навесні. Серед плюсів буржуйки — доступна ціна і відносно доступне паливо. За 10-15 хвилин вона обігріє невелике приміщення, рівномірно розподіляючи по ньому тепло.

Є прості буржуйки, які підходять для відкритого повітря, середньої якості; переважно це кустарні вироби. Їхнє виробництво зараз активно освоїли «у гаражах», вони обійдуться дешевше. Є нові моделі буржуйок, що передбачають зручну варочну панель, на якій можна приготувати прості страви або підігріти воду. Мінус буржуйки в тому, що вона споживає багато палива і недовго тримає тепло. Але для користування в екстремальних умовах стане у пригоді.

Головні умови під час використання буржуйки:

  • обов'язково вивід димоходу назовні,
  • відстань від стін, поверхонь — 1-1,5 м,
  • встановлення на металевий лист.

Чим «годувати» буржуйку? Якщо говорити про дрова, в ідеалі це зимові дрова (дерево, зрубане взимку) та дрова, висушені впродовж двох років. Але ми зараз живемо зовсім не в ідеальній реальності. Тож використовувати, в принципі, можна все, що горить. Для опалення буржуйкою можна використовувати дрова, вугілля, торф, меблі, російські книжки. Але ні в якому разі не кидати в пічку чи буржуйку пластик, обгортки, упаковки.

Якщо є можливість, дровами слід запастися, а для того, щоб добувати дрова «по ходу справи», слід додати до домашнього інструментарію сокиру й пилку.

Зверніть увагу на кам'яне вугілля. Воно має питому теплоту згоряння та довго тримає температуру. З мінусів: вугілля не екологічне, а також його важко розпалити, тому варто розглядати його лише як додаткове паливо.

Найкраще для буржуйки використовувати лише паливо, вказане в технічних характеристиках. Чавунні часто можна топити вугіллям, сталеві довгого тління — ні, бо вугілля пропалить стінки буржуйки.

І ще кілька «дровних секретів»:

✔ Сирі дрова дають багато диму, а відповідно — і сажі.

✔ Породи дерева підходять майже всі, але осика, верба, клен, каштан і тополя «згоряють, як папір». Тобто їх піде набагато більше, ніж дров твердих порід, таких, як дуб чи акація.

✔ Багато хто каже, що і граб — гарний варіант для дров, але це дуже тверда порода дерева — рубати його буде важко.

✔ Березові дрова за кількістю тепла, що виділяється, поступаються лише дубовим.

✔ Сосна дає багато смоли й диму. З плюсів — вона приємно пахне, дає зразу багато тепла і хороша на розтопку. До речі, обрізки з будівництв, перекриттів, старі віконні рами — часто соснові й оброблені розчинами. Але якщо іншого немає — підійдуть і вони.

Важливо! У комплекті з буржуйкою обов'язково треба мати вогнегасник і датчик чадного газу.

Також ми розповідали, як жити без електрики: практичні поради для виживання в місті.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго