Догори
Дати відгук

МОЗ похвалилося стратегією контролю онкологічних захворювань до 2030 року

4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. На сьогодні в Україні понад мільйон осіб мають онкозахворювання.

2 хв на прочитання04 Лютого 2021, 13:14
Пацієнт з онко. Фото ілюстративне Пацієнт з онко. Фото ілюстративне
Поділитись:

Онкозахворювання — це друга з основних причин смертності у світі після серцево-судинних хвороб. Найпоширенішими онкологічними захворюваннями є рак легень, молочних залоз, передміхурової залози, товстої кишки, шкіри, лейкоз. На сьогодні в Україні понад мільйон осіб мають онкозахворювання. Щороку кількість загиблих від раку становить приблизно 80 тисяч.

Міністерство охорони здоров’я України розробило національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Садов’як на брифінгу.

Цю стратегію вже підписав Максим Степанов, її направили в органи виконавчої влади для розгляду та представили для громадського обговорення. Повністю стратегію МОЗ планує реалізувати до 2030 року.  

У поточному році МОЗ планує:

  • оновити чинні стандарти лікування; 
  • створити спільно з громадськими організаціями план комунікації щодо профілактики онкозахворювань;
  • запустити пілотний проект скринінгу колоректального раку;
  • розширити доступ пацієнтів онкологічного профілю до інноваційних лікарських засобів шляхом здійснення державної оцінки медичних технологій та укладення договорів керованого доступу; 
  • об’єднати лікарські спеціальності «лікар гематолог дитячий» і «лікар онколог дитячий» у єдину спеціальність «лікар гематолог-онколог дитячий»;
  • забезпечити доступ до послуг паліативної допомоги на всіх рівнях надання медичної допомоги у всіх регіонах країни.

Разом із тим заступниця міністра охорони здоров'я повідомила, що Україна має намір у 2021 році розробити протоколи та стандарти лікування раку.

За словами голови Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, одна з основних причин високого відсотку смертельних випадків — недостатня увага до ранньої діагностики хвороби.

«Кожен третій пацієнт дізнається про рак лише на термінальній стадії. Коли лікування у більшості випадків неефективне та дороге», — йдеться у дописі депутата.

Нагадаємо, що вчені розгадали секрет ракових пухлин.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.