Міністерство охорони здоров'я зареєструвало проєкт наказу, в якому йдеться про зниження на 10% прохідного балу "Крок-2" та "Крок-3" – іспитів для студентів-медиків. Відповідний документ опублікований на сайті МОЗ, пише УП.Життя.
"Крок-1" перевіряє рівень знань з фундаментальних для медиків дисциплін – анатомії, фізіології, гістології, фармакології, патологічні анатомії, фізіології та інших. Цей іспит студенти складають наприкінці третього курсу навчання.
"Крок-2" – це набір питань з клінічних дисциплін, в яких майбутні лікарі намагаються підібрати найбільш коректний метод діагностики чи лікування патології, зазначеної в умові. Його складають в кінці шостого курсу.
"Крок-3" складається під час навчання в інтернатурі. До складання іспиту "Крок-3" допускаються інтерни лише при наявності сертифікатів про складання ліцензійних іспитів "Крок-1" та "Крок-2".
Для проходження тесту "Крок-2" наразі обов'язково правильно відповісти на 60,5% тестових завдань. В проєкті наказу це пропонують знизити до 50,5%.
Починаючи з 2015/2016 навчальних років для проходження "Крок-3" необхідно було правильно скласти 70,5% тесту. Тепер пропонується, щоб для проходження "Крок-3" було достатньо 60,5% правильних відповідей.
Як стверджує голова наглядової ради "Української медичної студентської асоціації" Анастасія Петренко, документ опублікований нібито 9 липня, але за її словами, з'явився на сайті лише 14 липня.
"Проєкт наказу має дату та номер, хоча на цьому етапі їх немає бути", – додає Петренко.
Ця подія сталася майже одночасно із заявою кардіохірурга Бориса Тодурова про те, що під час його зустрічі з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим обговорювали зниження прохідного балу ЗНО до 130 для педіатрів та санітарних лікарів.
Студенти-медики відреагували на проєкт наказу флешмобом "Тест на креветку".
Як пише студентка медичного вишу Кароліна Айрапетян, з 200 питань тесту, 20 – запитання зі шкільного курсу біології.
"Ба більше, тести дуже схожі або ідентичні до буклетів минулих років і мені здається, що якщо просто зазубрити всі минулорічні буклети – то 50,5 % вам гарантовано!", – стверджує Айрапетян.
Суть тесту на креветку полягає в тому, що студенти пропонують всім охочим спробувати здати "Крок" та упевнитись, що це не важкий іспит. І такий низький прохідний бал є недопустимим для майбутніх лікарів.
Ознайомитись з буклетами 2019 року можна на сайті Центру тестування.
А спробувати скласти тест можна у додатку K-Test.