«Молоко за шкідливість» може завдати ще більшої шкоди – лікар

2 хв на прочитання31 Жовтня 2020, 12:39

Але дехто досі має на нього право

У радянські часи видача «молока за шкідливість» була звичною практикою. І хоча Порядок безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.87 р. втратив чинність, але деякі категоріъ працівників незалежної України досі мають на нього право.

Ст. 166 Кодексу законів про працю України передбачає, що «на роботах зі шкідливими умовами праці працівникам видаються безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти». А шкідливість праці визначається на підставі чинного наказу МОЗ.

Вважається, що молоко мінімізує, а іноді й повністю нейтралізує хімічний вплив.

«То ж молоко. Там зв'язуються токсини з білками молока. А те, що у нас продається, – не знаю. В гастрономах зазвичай розведене порошкове молоко, яке не має властивостей справжнього. В ньому є навіть те, що не вказане на етикетці. Чи можна назвати це молоком? На мою думку, те, що продається в пакетиках – це не молоко, а напій зі смаком молока», – відповіла GreenPost лікар-нутриціолог Анна Мельник.

Справжнє молоко можна відрізнити за виробником та терміном придатності, радить лікар. Молоко має термін придатності до 3 днів.

«Місяць – то не воно. Ще й потім воно не стає кефіром, а може стати якоюсь незрозумілою субстанцією з гірким смаком», – говорить Анна Мельник.

Що ж до поширеної думки, що з певного віку (залежно від джерела, це 7, 14 або 40 років) молоко перестає засвоюватися людським організмом, то нутриціолог пояснює: справа не у віці, а в здатності організму синтезувати лактазу – фермент, який перетравлює білки молока.

«Узагалі дорослим корисніші кисломолочні продукти. Але теж – усе індивідуально», – говорить Анна Мельник.

До слова,  відомий лікар-дієтолог розповіла, кому категорично протипоказані кисломолочні продукти.

В той же час на Вінниччині фермер робить козячий сир, який сприяє підвищенню імунітету.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: