- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Мінекономіки презентувало Національний план з енергетики та клімату органам місцевого самоврядування
Мінекономіки презентувало Національний план з енергетики та клімату органам місцевого самоврядування
Були продемонстровані 5 основних вимірів НПЕК.
У рамках слухань Конгресу місцевих та регіональних влад відбулось обговорення Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК). У зустрічі з органами місцевого самоврядування 14 березня взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
Про це пише Урядовий портал.
Заступник Міністра привітав учасників зустрічі та подякував Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за допомогу і підтримку в організації цього заходу. Олексій Соболев наголосив, що НПЕК – це важливий документ, який об’єднує цілі всіх стратегій, які стосуються секторів економіки, енергетики і клімату і демонструє, як будуть виглядати ці сектори в 2030 році.
Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад В’ячеслав Негода звернув увагу на важливість синхронізації завдань Національного плану з локальними стратегіями розвитку.
«Це потрібно враховувати, тому що в майбутньому, в рамках співпраці і партнерств з колегами з інших країн, якщо у таких стратегіях будуть враховані пункти плану, то громадам буде легше отримувати підтримку з боку фондів ЄС», - підкреслив Вʼячеслав Негода.
Начальник Закарпатської обласної військової адміністрації, голова Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Віктор Микита зазначив, що у процесі забезпечення енергетичної стійкості України варто також звертати увагу на процес децентралізації.
«Важливо розуміти, що в кожному регіоні повинен здійснюватися певний план енергетичної автономії громад. Це дуже важливе питання, тому що у нас відбувається децентралізація й енергетична автономія громад, її незалежність сприяє її субʼєктності. Водночас це певна безпека, бо ворог не зможе знищувати у кожній громаді джерела енергетики», - зазначив Віктор Микита.
Президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко розповіла про методологію розробки Плану, терміни підготовки та затвердження НПЕК, а також структуру документу. Також вона пояснила, чому План є важливим документом для органів місцевого самоврядування.
«НПЕК має і буде каскадуватися та реалізовуватися у ваших місцевих енергетичних планах або планах декарбонізації, або ж кліматичної нейтральності. Адже документ не працюватиме, якщо Уряд визначить цілі, а вся країна житиме за зовсім іншими принципами та завданнями. Також важливо знати, що Нацлан – це частина вимог Європейської комісії в рамках Плану України. Нам даватимуть 50 млрд євро, якщо ми ухвалимо НПЕК, візьмемо офіційно на себе ці цілі, які ми визначили, і будемо їх виконувати», – зазначила очільниця DiXi Group, додавши, що ці кошти, в тому числі, йтимуть на виконання Плану.
Після вступних виступів розпочались основні презентації напрямків НПЕК. Експерти, котрі залучені до розробки Плану, представили напрацювання у своїх напрямках. Зокрема, були продемонстровані 5 основних вимірів НПЕК – «Декарбонізація», «Енергетична безпека», «Енергоефективність», Внутрішній енергоринок» та «Дослідження, інновації та конкурентоспроможність». Також були описані основні сценарні плани НПЕК.
Більше новин читайте на GreenPost.