- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Міндовкілля ініціює спрощення порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів у рамках експериментального проєкту
Міндовкілля ініціює спрощення порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів у рамках експериментального проєкту
Підприємства, які захоронюють власні відходи на власних полігонах, на місці утворення відходів, також матимуть спрощену процедуру.
Відповідний проєкт постанови Уряду, розроблений Міністерством, вже опубліковано для громадського обговорення. Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.
Спрощену процедуру пропонують встановити для підприємств, які працюють з відходами, що не є небезпечними, та діяльність яких мінімально впливає на довкілля. Це перевізники та збирачі відходів, компанії, що здійснюють операції сортування, дроблення, ущільнення, гранулювання, сушіння (природним шляхом), подрібнення відходів тощо. А також - суб’єкти господарювання, під час діяльності яких утворюються відходи деревини, що не є небезпечними, та які в подальшому використовуються їх для отримання теплової енергії для власних потреб; підприємства, які захоронюють власні відходи на власних полігонах (на місці утворення відходів).
Для всіх, крім останніх, спрощена процедура отримання дозволу складатиметься лише із потреби зареєструватися на ЕкоСистемі (https://eco.gov.ua/)та створити і заповнити обліковий запис у модулі е-Відходи. А після цього в електронному кабінеті користувача вести облік та подавати звітність.
Підприємства, які захоронюють власні відходи на власних полігонах, на місці утворення відходів, також матимуть спрощену процедуру. Для отримання дозволу їм необхідно буде подати пакет документів відповідно до Порядку видачі, відмови у видачі, анулюванням дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 року № 1328, однак без необхідності подання додатку 13.
“Спрощення процедури отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів дозволить бізнесу адаптуватися до змін в рамках запущеної в Україні реформи управління відходами. При розгляді можливості запуску експерименту, ми брали лише ті категорії суб'єктів господарювання, діяльність яких не створює загрози для довкілля. Водночас реалізація проєкту дозволить сфері розвиватися та поступово ставати на проєвропейські рейки, а також ефективно наводити лад у цій сфері”, - прокоментувала директорка Департаменту цифрової трансформації та електронних публічних послуг Міндовкілля Євгенія Попович.
Більше новин читайте на GreenPost.