Про дослідження лікарів та вчених із США і Китаю пише ukrhealth.net, з посиланням на статтю в Jerusalem Post.
Так, кардіолог із Єльського університету доктор Харлан Крумгольц переконує, що COVID-19 впливає на серце, печінку, нирки, кровоносну та ендокринні системи, а також мозок людини. А кардіолог Джозеф Бреннан заявляє, що коронавірус призводить до довгострокових наслідків для організму, які можуть бути навіть незворотними. Лікар із Гонконгу Оуен Цанг Так-інь зазначає, що в деяких людей, які перемогли коронавірус, може виникати зниження функції легень на 20-30%.
Лікарі постійно спостерігають за перебігом хвороби та наслідками. Так, в одному з досліджеь китайських учених йдеться про те, що багато хто з людей, які пережили легкі та важкі форми коронавірусу, досі не змогли повернутися до нормального життя. Зокрема, лікарі досліджували 34 пацієнтів із COVID-19 під час госпіталізації та після неї, і з’ясували, що у деяких пацієнтів, які одужали, порушувалася функція печінки.
Ще одним побічним ефектом є серцева недостатність. Так, в ході спостереження за пацієнтами в Китаї з'ясувалося, що у 12% з них проявлялася серцева недостатність після одужання від коронавірусу. Медики пов’язують це з тим, що під час ускладнень хвороби легені погано забезпечують організм киснем, що й призводить до проблем із серцем.
Зважаючи на все це, дослідники визнають, що, найімовірніше, пацієнти, які одужали після COVID-19, теж будуть страждати від тривалого ураження легень.
Нагадаємо, у світі зафіксовано 2 831 860 випадків коронавірусу, зокрема 807 010 осіб одужали і 197 318 загинули. Найбільша кількість випадків у світі, як і раніше, зафіксована у США.
Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, щоб уряди не поспішали зі скасуванням карантинних обмежень, бо це може призвести до повторних епідемій коронавірусу.