- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- ВООЗ застерігає, що найгірше з коронавірусом може бути попереду
ВООЗ застерігає, що найгірше з коронавірусом може бути попереду
Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, щоб уряди не поспішали зі скасуванням карантинних обмежень, бо це може призвести до повторних епідемій коронавірусу
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адганом Ґебреєсус на прес-конференції заявив, що Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, щоб уряди не поспішали зі скасуванням карантинних обмежень, бо це може призвести до повторних епідемій коронавірусу.
“Повірте нам. Найгірше ще попереду. Треба запобігти трагедії. Багато людей досі не усвідомлюють, що це за вірус”,- цитує очільника ВООЗ ukrainian.voanews.
Він не пояснив, що саме вважає найгіршим, але раніше ВООЗ застерігала про небезпеку поширення коронавірусу в Африці та інших регіонах світу з бідними країнами і слабкими системами охорони здоров’я.
Тедрос Адганом Ґебреєсус порівняв теперішню пандемію коронавірусу з поширенням так званого “іспанського грипу” 1918 року, від якого, як вважають, загинули близько 100 мільйонів людей.
“Тепер ми маємо технології. Ми можемо запобігти катастрофі і не допустити такої кризи”, - сказав Ґебреєсус.
Керівник ВООЗ закликав до національної єдності всередині країн і до глобальної солідарності у боротьбі з вірусом.
Відомо, що кілька країн світу вже оголосили про послаблення карантину, стверджуючи, що епідемія там пішла на спад, або перебуває під контролем. Канцлер Німеччини Анґела Меркель наголосила, що повний карантин буде негайно відновлений, якщо помітять різке збільшення заражень.
Регіональний директор ВООЗ у західній частині Тихоокеанського регіону, Такеші Касаі, сказав, що для контролю над коронавірусом люди повинні бути готовими до нових правил поведінки та умов життя.
“Нам треба пристосувати спосіб життя і роботу систем охорони здоров’я до умов епідемії принаймні до часу, коли ми отримаємо вакцину, або розробимо дуже ефективне лікування”, - сказав посадовець на прес-конференції.
За словами Такеші Касаі жодна країна не може вважати себе у безпеці, допоки коронавірус поширюється в інших місцях планети.
Відомо, станом на ранок 21 квітня загальна кількість заражених коронавірусом у світі досягла 2 481 925 осіб, померли – 170 456, одужали – 652 093 пацієнтів. У трійку найбільш уражених пандемією COVID-19 країн входять Сполучені Штати Америки - 792 913 випадків зараження, Іспанія - 200 210 випадків та Італія - 181 228 випадків
Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що передчасне зняття обмежень на пересування людей між країнами, може привести до нової хвилі смертей від COVID-19.