Догори
Дати відгук

Медики пояснили, який спосіб приготування їжі зберігає найбільше вітамінів та корисніший для здоров'я

Експерти радять використувати його щодня

2 хв на прочитання18 Квітня 2021, 23:04
Який спосіб приготування їжі зберігає найбільше вітамінів Який спосіб приготування їжі зберігає найбільше вітамінів
Поділитись:

Ви можете постійно їсти поживні страви, але всі ваші зусилля з харчування здоровою їжою можуть бути марними, якщо ви не будете приділяти достатньо уваги тому, як ви її готуєте. Медики порадили способи готування, які зберігають найбільше вітамінів та мінералів, тому й найкорисніші для здоров'я. Повідомляє healthline.

Готуємо на сухому вогні

Приготування на сухому вогні включає приготування на грилі. Метод може зруйнувати до 40% вітамінів і мінералів в м'ясі. Вплив на м'ясо занадто великої кількості сухого тепла може призвести до утворення поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ), які потенційно можуть викликати рак. Видаліть жирні краплі й зведіть до мінімуму дим, щоб зменшити кількість ПАВів, що виникають від нього.

В духовці

Способи приготування з використанням духовки включають запікання. Цей метод викликає мінімальні втрати поживних речовин, але може зруйнувати до 40% вітамінів групи B.

Смаження

Смаження може здатися одним з найбільш нездорових способів приготування, але насправді воно може бути досить корисним, якщо все зроблено правильно. Смаження на помірному вогні може зберегти вітаміни C і B й збільшити кількість клітковини в картоплі за рахунок перетворення крохмалю в стійкий крохмаль. Стійкий крохмаль діє, як розчинна клітковина, яка розчиняється в воді. Для смаження на повільному вогні вибирайте корисні олії оливкову та авокадову, щоб зберегти поживні речовини.

Тушкування

Тушкування це приготування в каструлі, або в пательні на середньому або сильному вогні з використанням невеликої кількості олії та рідини. Це один з найбільш корисних методів для здоров'я. Обсмажування протягом короткого часу без води запобігає втраті вітамінів групи B. Між тим, додавання невеликої кількості здорового жиру та води після цього збільшує кількість поживних речовин.

Приготування у мікрохвильовій печі

Приготування в мікрохвильовій печі знижує рівень вітаміну С до 30%. Але в іншому цей метод приготування насправді «сприятливий для поживних речовин». Дослідження показують, що мікрохвильова піч зберігає антиоксиданти в часнику і грибах краще, ніж більшість інших методів приготування.

Приготування на пару

Приготування на пару — один з кращих способів зберегти чутливі до нагрівання поживні речовини, такі як водорозчинні вітаміни. Дослідження показують, що приготування на пару знижує вміст вітаміну С в броколі, шпинаті й салаті тільки на 15%.

Нагадаємо, медики пояснили, які продукти допомагають жінкам швидше завагітніти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Сова чи жайворонок: від чого залежить хронотип людини і як впливає на її життя
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото:
Радіо MAXIMUM
Дихайте на здоров'я: лікар розповіла про користь морського повітря
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Рівняни
На Рівненщині до найчистішого лікувального озера відновлюють дорогу (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
himanaliz.ua
Концентрація формальдегіду й діоксиду азоту в повітрі Києва у 4-6 разів перевищує норму
2 хв на прочитанняВчора
Оголошено повторний конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Радуцький сподівається, що восени завдяки прийняттю законопроєкту № 4142 буде створено службу з боротьби з біологічними загрозами
2 хв на прочитанняВчора
Ще дві «бронзи» для України: у вільній боротьбі та в артистичному плаванні
1 хв на прочитанняВчора
«Конкурс «Хто швидше натягне собі статтю ККУ»: мер Дніпра перевищує повноваження, аби тільки змусити людей вакцинуватися
1 хв на прочитанняВчора