Догори
Дати відгук

Медична підготовка відповідає стандартам країн ЄС: чому 85 % українських лікарів досі чекають ліцензії у ФРН

Тимчасом у Німеччині хочуть спростити здобуття медичної освіти для українців.

2 хв на прочитання05 Серпня 2024, 15:03
Українські лікарі під час операції в клініці в Берліні. Фото: Annette Riedl/dpa/picture alliance Українські лікарі під час операції в клініці в Берліні. Фото: Annette Riedl/dpa/picture alliance
Поділитись:

Після 24 лютого 2022 року щонайменше 1674 лікарі зі складу українських біженців подали заяви на отримання лікарської ліцензії в Німеччині. На суботу, 3 серпня, було схвалено 187 заявок, а 1402 заявки перебувають у процесі розгляду. Про долю 85 заявок, що залишилися, не повідомляється, розповідає Deutsche Welle із посиланням на джерела.

Час очікування лікарської ліцензії затягується не лише для українців. Лікарям із країн, що не входять до Європейського союзу, зазвичай потрібно від 15 місяців до трьох років між подачею заяви й отримання ліцензії на медичну практику до ФРН.

Медична підготовка в Україні, безумовно, відповідає стандартам сусідніх країн Євросоюзу. Голова Федерації лікарень Німеччини Геральд Гасс заявив журналістам про «катастрофічний результат» і розкритикував надмірну німецьку бюрократію.

«Ми просто не можемо більше дозволити собі залишати кваліфікованих працівників на допомогу, замість того, щоб направляти їх туди, де вони терміново потрібні і хочуть працювати», — сказав він, закликавши до «справжнього наступу на бюрократію».

Міністр-президент федеральної землі Саксонія Міхаель Кречмер вважає, що проблема виходить за межі сфери охорони здоров'я.

«Той факт, що навіть 30 % військових біженців з України не знаходять роботу в Німеччині, а це набагато менше, ніж у більшості інших європейських країн, говорить про те, що наші правила неправильні», — стверджує політик. При цьому він запитує про доречність пролонгації отримання українцями соцдопомог Bürgergeld «з одного боку», а з іншого — «як прискорити визнання професійних кваліфікацій, отриманих за кордоном».

«Німецька система охорони здоров'я сильно страждає від загального браку робочої сили, і українські лікарі могли б стати для нас цінною підтримкою», — каже Янош Дамен, представник «зелених» у бундестазі з питань політики охорони здоров'я. На його думку, проблема криється в керівництвах федеральних земель.

«Більшість заявок, які ще не схвалені, показує, що нинішні процедури визнання не працюють, занадто громіздкі і дуже забюрократизовані федеральними землями», — вважає він.

Тимчасом уряд Німеччини розглядає можливість внесення змін до законодавства, які дозволять громадянам України продовжити незавершену медичну освіту у вишах ФРН. Тих, хто вже отримав диплом лікаря, зміни не торкнуться.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
ФОТО: М’язова дистрофія Дюшена
7 вересня - Всесвітній день поширення інформації про м’язову дистрофію Дюшена
3 хв на прочитанняВчора
ФОТО: Антисанітарія у країнах Африки / euronews
ВООЗ: у світі швидко зростає захворюваність і смертність від холери
2 хв на прочитанняВчора
Фото ілюстративне
Досі користуєтеся радянським рушником, який подарувала бабуся? Його час викинути — і ось чому
7 хв на прочитанняВчора
Фото ілюстративне
Випереджає вугілля та золото: торгівля плазмою стає дедалі актуальнішою
1 хв на прочитання06 Вересня 2024
Енергетика, медицина, агросектор і довкілля: уряд сьогодні ухвалив низку важливих рішень
5 хв на прочитання06 Вересня 2024
Смерть стане просто черговою тимчасовою недугою на кшталт нежиті — науковці
2 хв на прочитання06 Вересня 2024
Кількість хворих на COVID-19 в Україні за останні місяці зросла у 7-12 разів
1 хв на прочитання06 Вересня 2024
Бережіть себе: можливий сонячний радіаційний шторм
1 хв на прочитання05 Вересня 2024