Масштабні скорочення і новий принцип управління: як реформують водний сектор
За останні три роки скоротили шість тисяч посад
Україна переходить до басейнового принципу управління водними ресурсами. Відповідно, реформується структура Державного агентства водних ресурсів. Наразі воно складається з 13 басейнових управлінь та 15 регіональних офісів водних ресурсів у межах 9 річкових басейнів.
«Думаю, що логіку переходу від управління в межах адміністративних одиниць до управління в межах річкових басейнів особливо пояснювати не треба – річки ж кордонів не визнають, вони керуються рельєфом, а не умовними лініями на карті», – пояснив GreenPost у екслюзивному інтерв’ю в.о. голови Держводагентсва Михайло Хорєв.
Сьогодні відбувається оптимізація нижчої ланки – міжрайонних та районних управлінь водного господарства. Зокрема, станом на 1 січня 2017 року у водному секторі функціонувало 154 управління водного господарства нижчої ланки, а станом на березень 2020 року їх залишилося 65. А буде ще менше.
«Нам закидають, що у нас великий штат, витрати на фонд заробітної плати. Ми це розуміємо, і там, де це можна, проводимо оптимізацію. За останні три роки ми скоротили шість тисяч посад. Хто колись займався оптимізацією структури, скороченнями, той знає, наскільки це складно», – додав пан Хорєв.
Відповідно до даних публічного звіту за 2019 рік, Держводагентством витрачено на оплату праці 1541,3 млн гривень. Загальний обсяг видатків на роботу Агентства склав 2186,2 млн гривень. Середня заробітна плата по галузі 5112 гривень, що на 71 % менше, ніж середня заробітна плата по галузі сільського господарства.
«Нам дісталися у спадок від СРСР застаріле обладнання, технології, навіть ідеологія роботи. Довго з цим ніхто нічого робити не хотів або не міг. Ми переходимо на сучасні принципи управління, намагаємося впроваджувати нове обладнання. Але ще є чимало застарілого, неробочого обладнання, яке треба охороняти, за яким закріплені штатні одиниці. Ми їх теж готові оптимізувати. У той же час виникають потреби у впровадженні сучасних технологій, новітніх механізмів та забезпечення гідної оплати праці сучасних водних менеджерів, які обслуговуватимуть ці механізми», – резюмував Михайло Хорєв.