Медики висунули теорію про те, що носіння масок підвищує рівень імунізації від коронавірусу. Згідно з цією гіпотезою, носіння маски для обличчя фактично знижує дозу інфекції й, отже, вірусне навантаження, що призводить до безсимптомних або легких випадків. Про це повідомляє Express.
Цей метод також відомий як варіоляція, практика навмисного зараження людей низькими дозами патогену для створення захисної імунної відповіді. Подібна методика вже давно не використовується лікарями, оскільки сучасні вакцини містять слабші та більш безпечні форми вірусу.
Більш того, експерти звернули увагу на недавній аналіз, проведений Бристольським університетом, який показав, що частка пацієнтів, які вмирають від коронавірусу у відділеннях інтенсивної терапії по всьому світу, з березня знизилася на третину. Крім того, свіжі дані свідчать про те, що навіть в легких і безсимптомних випадках провокується сильна імунна відповідь, яка підвищує імунітет у населення.
Щоправда, доктор Джуліан Танг, почесний доцент Ланкастерського університету, поділяє обережний оптимізм з приводу цієї теорії.
"Ця ідея "варіоляції" цілком можлива, і може посилити захисні фізичні ефекти носіння масок, м'яко стимулюючи імунну систему людей. Люди будуть схильні до низьких рівнів переносного повітрям коронавірусу, який може викликати імунну відповідь, але без будь-якої явної інфекції або захворювання", - сказав вчений.
Але потрібні більш формальні й точні дослідження, щоб підтвердити цю гіпотезу, визнає британський лікар.
Нагадаємо, начхали на карантин: на Львівщині паломники провели багатолюдну ходу без масок (відео).