Догори
Дати відгук

Марсохід Perseverance уперше видобув кисень з атмосфери планети

У майбутньому це відкриття допоможе забезпечити астронавтів повітрям, придатним для дихання.

2 хв на прочитання22 Квітня 2021, 15:30
Марсохід Perseverance уперше видобув кисень з атмосфери планети. Фото: NASA Марсохід Perseverance уперше видобув кисень з атмосфери планети. Фото: NASA
Поділитись:

Неймовірні новини з Марсу. Марсохід Perseverance («Наполегливість»), який Національне космічне агентство США запустило в липні 2020 року, зміг отримати кисень з атмосфери Марсу. Провів цю маніпуляцію маленький прилад розміром із тостер, яким оснащений Perseverance.

Про це повідомляє НАСА на своєму сайті.

«Дедалі більший список відкриттів Perseverance, новітнього шестиколісного робота НАСА на марсіанській поверхні, містить перетворення частини тонкої, багатої на діоксид вуглецю атмосфери на кисень», — зазначається у повідомленні.

Як заявляють у НАСА, тест на отримання кисню з атмосфери Червоної планети марсохід провів 20 квітня, на 60-й день перебування на планеті.

В американському космічному агентстві пояснюють, що колись у майбутньому це відкриття допоможе забезпечити астронавтів повітрям, придатним для дихання.

А ще до того перетворення місцевої атмосфери на кисень має дати змогу виробляти паливо на Марсі, що наближає день висадки людини на цю планету, зазначають у НАСА.

Як відомо, атмосфера Марсу на 96 % складається з діоксиду вуглецю (тобто CO2, вуглекислого газу). Під час першого експерименту призначений для цього прилад MOXIE (Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment) видобув лише 5 грамів чистого кисню, якого вистачило б приблизно на 10 хвилин дихання астронавта.  

Нагадаємо, 18 лютого американська космічна орбітальна станція Perseverance доставила на орбіту Марса унікальний експериментальний прилад — «MOXIE» Mars Oxygen ISRU Experiment (Марсіанський кисень, абревіатура ISRU означає «In situ», тобто кисень, продукований «на місці»), що вперше спробує отримати О2 з атмосфери іншої планети.

На Землю надійшло   перше відео червоної планети, яке надіслав марсохід, а також Perseverance   записав звуки руху Червоною планетою (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost