Догори
Дати відгук

Майбутнє мереж електропостачання: Цифровізація, Смарт-мережі та розподілена генерація енергії

Ми мусимо змінити підхід до вироблення електроенергії.

3 хв на прочитання12 Березня 2024, 22:22
Джерело: РРС Group Джерело: РРС Group
Поділитись:

Мережі електропостачання майбутнього стикаються з безпрецедентними викликами через зміну клімату, зростання попиту на енергію, необхідність зниження викидів парникових газів та забезпечення надійності та ефективності системи. 

Перетворення мереж електропостачання необхідне для відповідності змінному енергетичному ландшафту, що характеризується переходом до відновлюваних джерел енергії, децентралізованої виробництва енергії та прогресивних цифрових технологій. Інтеграція цифровізації, смарт-мереж та розподіленої генерації енергії є парадигмальною зміною у способі виробництва, передачі та споживання електроенергії. 

Джерело: Українська енергетика

Цифровізація відіграє ключову роль у модернізації мереж електропостачання, забезпечуючи можливість моніторингу в реальному часі, управління та оптимізації енергетичних систем. Просунуті цифрові технології, такі як смарт-лічильники, датчики, аналітика даних та штучний інтелект, вдосконалять та змінять традиційні операції мережі. Наприклад, встановлення смарт-лічильників у житлових будинках дозволяє споживачам відстежувати свої патерни споживання енергії та коригувати використання відповідно, що призводить до більш ефективного управління енергією. Більше того, предиктивне обслуговування з використанням аналітики даних допомагає утилітам виявляти потенційні відмови в інфраструктурі мережі до їх виникнення, знижуючи час простою та витрати на обслуговування.

Джерело: Українська енергетика

Смарт-мережі є інтелектуальною та взаємопов'язаною енергетичною мережею, яка використовує цифрові технології зв'язку для покращення надійності, ефективності та стійкості мережі. Шляхом інтеграції відновлюваних джерел енергії, систем зберігання енергії та механізмів реагування на попит, смарт-мережі дозволяють динамічне балансування навантаження та оптимізацію потоків енергії. Наприклад, у Німеччині інтеграція вітряної та сонячної енергії у мережу полегшується за допомогою технологій смарт-мереж, які дозволяють реальному часу відстежувати патерни генерації та споживання, забезпечуючи стабільність мережі під час коливань у генерації із відновлюваних джерел.

Зміна клімату з все частішими бурями та бойові дії ставлять перед Україною необхідність розподілу вироблення електроенергії. 

Джерело: Відкритий ліс

Розподілена генерація енергії передбачає виробництво електроенергії близько до точки споживання, зменшуючи залежність від централізованих електростанцій і мінімізуючи втрати при передачі. Дахові сонячні панелі, невеликі вітряні турбіни та мікромережі - приклади розподілених ресурсів енергії, які сприяють більш стійкій та екологічно стійкій енергетичній системі. Розгортання комунальних мікромереж, що живляться за допомогою сонячних панелей та мають системи зберігання енергії на батарейних установках, покращує стійкість мережі під час екстремальних погодних умов та скорочує залежність від палива.

Злиття цифровізації, смарт-мереж та розподіленої генерації енергії пропонує трансформаційний шлях до побудови надійних мереж електропостачання на майбутнє. Ухвалення цих інноваційних рішень дозволить пом'якшити екологічний вплив виробництва електроенергії, підвищити енергоефективність та забезпечити довгострокову стійкість нашої енергетичної інфраструктури. Впровадження цих технологій вкрай важливе для досягнення зеленої, надійнішої та стійкішої енергетичної системи, яка задовольнятиме потреби теперішніх та майбутніх поколінь.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost
Дачники розповіли як Відлякати комарів Без Хімічних засобів
Дачники розповіли, чим можна відлякати комарів, щоб не використовувати хімічних засобів
1 хв на прочитаннягодина тому
Заморозки Посіви Втрачено урожай Посуха та клімат
На Донеччині через заморозки та посуху втрачено близько 11% посівів
1 хв на прочитання2 години тому
Інфографіка: Die Zeit.
Екстремальні лісові пожежі стають дедалі частішими: кому слід готуватись і до чого тут зміна клімату
4 хв на прочитання3 години тому
Фото: Телеграм-канал «Життя в порядку»
9 ідей, які допомагають звільнити простір у шафі
3 хв на прочитання3 години тому
Кожен громадянин має право на безпечне бездимне середовище - Держпродспоживслужба нагадує про права
2 хв на прочитання5 годин тому
Вступили в дію нові зміни щодо контролю за нехарчовою продукцією та нові штрафи
2 хв на прочитання6 годин тому
Те, що людина переїдає чи зривається з дієти, не обов'язково є ознакою розладу харчової поведінки — експерт
3 хв на прочитання7 годин тому
Аграрії шести областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур
1 хв на прочитання8 годин тому