Яким чином дефіцит магнію може привести до інсулінорезистентності? Про це розповідає Телеграм-канал «Вітаміни під подушкою».
Щоб пояснити поняття «інсулінорезистентність», спочатку потрібно розібратися, як інсулін працює в нашому організмі.
Інсулін — це гормон, який виробляється у клітинах підшлункової залози. Після їди рівень глюкози в крові підвищується, підшлункова залоза вивільняє інсулін у кровотік. Гормон допомагає глюкозі з крові потрапити до клітин: глюкоза утилізована, цукор у нормі, клітини ситі.
Проблеми починаються тоді, коли при надмірному споживанні простих цукрів, регулярному переїданні, частих перекушуваннях виходить занадто високий рівень глюкози в крові. Він постійно подразнює клітини підшлункової залози, і вони починають слабше та слабше виробляти інсулін. Клітини організму перестають поглинати глюкозу, і вона продовжує «блукати кровотоком». Втрата чутливості клітин до інсуліну називається інсулінорезистентністю.
Чому це страшно?
Інсулінорезистентність дає початок розвитку серйозних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, патологія нирок, підшлункової залози, печінки.
А до чого тут магній?
Дефіцит магнію — прямий фактор розвитку інсулінорезистентності. Активність β-клітин підшлункової залози різко знижується при дефіциті магнію. Робота рецепторів до інсуліну та вироблення гормону залежить від магнію. І навпаки, інсулін є важливим регулятором гомеостазу Mg(2+).
Також нагадаємо, що хронічне недосипання підвищує ризик цукрового діабету ІІ типу.