Аналіз результатів Національного повздовжнього дослідження здоров’я дорослих дозволив бразильським дослідникам зробити не дуже поширені останнім часом висновки. Про них розповідає голова правління Асоціації дієтологів України, лікар-гастроентеролог, дієтолог Олег Швець.
З’ясувалося, що учасники дослідження, які споживали м’ясо, мали вдвічі менше епізодів депресії порівняно з вегетаріанцями.
Ось інші цікаві висновки авторів дослідження:
✔ Більша кількість епізодів депресії радше не пов’язана безпосередньо з харчуванням, вона скоріше може бути зумовлена низкою інших факторів, включаючи особливості соціального досвіду вегетаріанців.
✔ Непоодинокими є випадки, коли депресивні стани є однією з причин вибору вегетаріанських моделей харчування.
✔ Відчуття провини, яке пов’язане зі споживанням продуктів м’ясної індустрії, може бути спільним фактором для депресії та відмови від тваринної їжі.
✔ Перехід на вегетаріанське харчування часто впливає на взаємовідносини людини зі своїм звичним колом спілкування та на залучення у соціальні активності, а також може бути причиною докучливих жартів або інших форм остракізму.
✔ Ймовірно, концентрація на негативних думках, зокрема, враження від відео щодо поводження з тваринами, можуть бути потужним чинником депресивних станів.
✔ Рішення не залишатись серед тих, хто зумовлює попит на тваринницьку продукцію, є одним із ключових для переходу на вегетаріанську модель харчування.
Слід зазначити, що Бразилія традиційно є «м’ясною» країною, населення якої споживає багато продукції тваринницької та м’ясопереробної галузей. Попри значне зростання поширення вегетаріанства, лише 0,5 % населення відмовились від споживання м’яса, наголошує дієтолог.
Також ми розповідали, що поїсти, щоб наїстися: радить дієтолог.