Коронакриза поволі поглинає області України. Епідеміологи говорять, що за рік пандемії коронавірус став небезпечнішим та агресивнішим. Тепер хвороба призводить до ще тяжчих змін в організмі, ніж на початку пандемії.
Також на цей період забороняється відвідування навчальних закладів. Однак ця заборона не поширюється на школярів 1–4 класів. Крім того, будуть працювати спеціалізовані навчальні заклади та дитсадки.
Влада ухвалила рішення не зупиняти громадський транспорт. Однак перевезення мають здійснюватися із суворим дотриманням протиепідемічних заходів, а кількість пасажирів у транспортному засобі має відповідати кількості місць для сидіння.
Загалом в Одесі спостерігаються панічні настрої: хвиля паніки піднялася через нестачу місць в опорних лікарнях, які приймають хворих із коронавірусом.
У Київській області забороняється робота установ культури, ТРЦ, а також не можна проводити масові заходи: розважальні, спортивні, культурні та інші. Під заборону потрапили і релігійні богослужіння, якщо не забезпечена соцдистанція.
Також вводяться такі обмеження:
Бюджетні установи переходять на дистанційну роботу. Після канікул школярі навчатимуться віддалено. Однак дозволяється робота дитсадків.
У Києві місцева влада з 20 березня запровадила режим червоної карантинної зони. Обмеження діятимуть три тижні — до 9 квітня включно.
21 березня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) ввела червоний рівень епідемічної небезпеки у Києві. Обмеження починають відсьогодні — 23 березня.
У столиці не працюватимуть спортивні клуби. Великі мережі вже оголосили про це.
Працювати точно не будуть:
22 березня Сумська область потрапила у червону зону. Це означає, що обмеження там діятимуть із 24 березня.
Також із 24 березня у червоній зоні опиниться Миколаїв. Також рішення ухвалила місцева влада.
У місті діятимуть такі ж обмеження, як і в інших регіонах, однак є виняток. Миколаївські ринки працюватимуть, проте, якщо там не дотримуватимуться карантинних заходів, то їх закриють.
Спецперепустки для проїзду у громадському транспорті запровадять у Миколаєві через локдаун. Для швидкого оновлення електронних перепусток створено зручну електронну систему.
Спецперепустки, оформлені минулого року, вже не дійсні, кожен новий документ матиме свій унікальний QR-код.
Джерела: fakty.com.ua, ukrinform.ua,
Нагадаємо, ми вже писали для наших читачів про те, в яких областях України лікарні не витримують напливу хворих на коронавірус.