Догори
Дати відгук

Ліси поза Зоною продовжують горіти

За вихідні працівники держлісгоспів 60 разів виїжджали на пожежі

3 хв на прочитання14 Квітня 2020, 17:24
пожежа у Ніжинському держлісгоспі через підпал трави. на сьогодні погашена. Фото працівників лісгоспу пожежа у Ніжинському держлісгоспі через підпал трави. на сьогодні погашена. Фото працівників лісгоспу
Поділитись:

За 11-12 квітня працівники державної лісової охорони лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Держлісагентства, 60 разів виїжджали на гасіння лісових пожеж загальною площею майже 200 га. Загалом з початку року лісівниками ліквідовано 772 лісові пожежі на площі 1505 га. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"На 13 квітня 2020 зафіксовано 33 великі пожежі (більше 5 га), гасінням яких займалися працівники державної лісової охорони спільно з рятувальниками ДСНС. З них 17 лісових пожеж ліквідовані повністю, а 16 – вже локалізовані та знаходяться у стані ліквідації",  зазначають у лісовому відомстві. 

Найбільше великих лісових пожеж зафіксовано на Житомирщині, Чернігівщині, Луганщині та Харківщині.

"Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог правил пожежної безпеки у лісах, а також випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню на прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення", - повідомляють лісоводи.

У той же час незалежні експерти наголошують, що Держлісагентство мусить стежити за дотриманням правил пожежної безпеки не тільки своїх лісів, а й усіх лісів країни, оскільки це записано у Положенні про це відомство. 

Як ми вже писали, на Житомирщині вигоріло понад 800 гектарів лісу. У тому числі у радіаційно небезпечних ділянках. Керувати гасінням пожежі на Житомирщині Держліс направив першого заступника голови, юриста за фахом, який не має ніякого досвіду гасіння пожеж та управління процесами гасіння. Ще у січні 2020 GreenPost попереджав, що відсутність якісно підготовлених оперативних керівників пожежогасінням масштабних пожеж у природних ландшафтах загрожує Україні катастрофічними наслідками у випадку лих, подібних австралійським.


Довідково.

Наразі у відомчій пожежній охороні працює близько 12 тис. лісівників. Створена мережа реагування із 502 пожежно-спостережних веж, з них 337 - обладнано сучасними телевізійними системами спостереження для оперативного виявлення лісових пожеж. Загалом діє 273 лісові пожежні станції. Однак, на Півдні та Сході, де рівень пожежної небезпеки завжди найвищий, не всі станції укомплектовані особовим складом і технікою для гасіння лісових пожеж.

Державними лісогосподарськими підприємствами в 2019 році здійснено комплекс організаційних та практичних протипожежних заходів. Влаштовано 59 км нових протипожежних розривів, заслонів, бар`єрів та 52,5 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за вже створеними мінералізованими смугами в обсязі 248,2 тис. км, перекрито 15 тис. позапланових лісових доріг. У лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення встановлено 12,4 тис. аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику. Державною лісовою охороною в 2019 році проведено 21,6 тис. рейдів, виявлено та оштрафовано 1285 порушників правил пожежної безпеки на суму 132,5 тис. гривень.

У 2020 році створюються додатково нові протипожежні розриви, заслони, бар`єри довжиною 61 км, мінералізовані смуги – довжиною 45,6 тис. км, заплановано здійснення догляду за раніше створеними довжиною 219 тис. км, будівництво доріг протипожежного призначення – довжиною 113 км.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Зображення згенеровано ШІ
Екологічний сад із мінімальним поливом: як створити в Україні
2 хв на прочитання19 Квітня 2025
Колаж: South China Morning Post
Шанхайський ресторан пропонує обіди за 540 доларів із десертами зі слонячого лайна для «автентичного» смаку
2 хв на прочитання7 годин тому
Захист вод України за стандартами ЄС: схвалено законопроект про імплементацію європейських директив. Фото: expedicia.org
Україна гармонізує водне законодавство з нормами ЄС
2 хв на прочитання8 годин тому
Фото з відкритих джерел
Коти в Європі не такі стародавні, як вважалося, і пов’язані з богами — дослідження
3 хв на прочитання9 годин тому
Скандинавські льодовики стрімко тануть — науковці б'ють на сполох
2 хв на прочитання10 годин тому
Кадрові перестановки в уряді: нові призначення в енергетиці та туризмі, звільнення у МОЗ
1 хв на прочитання11 годин тому
Після Великодня: як правильно утилізувати святкове сміття і не нашкодити довкіллю
3 хв на прочитання18 годин тому
Тренд 2025 року — сад із польовими квітами, який потребує мінімального догляду
4 хв на прочитаннядень тому