Субота, 19 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Лісники хочуть вирубати 70 га лісу на території майбутнього нацпарку

У Звіті з ОВД міститься багато грубих помилок

2 хв на прочитання25 Березня 2020, 17:02 337
Наслідки рубок на території Боярської лісодослідної станції. Фото зі сторінки групи "Чернечий ліс" Наслідки рубок на території Боярської лісодослідної станції. Фото зі сторінки групи "Чернечий ліс"
Поділитись:

Мешканці Київщини обурені намірами Боярської лісодослідної станції провести суцільні рубки на території, де заплановано створення національного природного парку "Приірпіння і Чернечий ліс”. Про це GreenPost повідомив ініціатор проєкту “Казкове село Бобриця” Роман Іваненко.

«Одинадцятого березня цього року під час громадських обговорень звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованих рубок мешканці навколишніх сіл та селищ різко розкритикували цей звіт і у своїх виступах довели, що рубки матимуть вкрай негативні наслідки», – сказав GreenPost Роман Іваненко.

За його словами, у Звіті з ОВД міститься багато грубих помилок.

«Закон вимагає оцінку впливу стан фауни, флори, біорізноманіття. У наданому Звіті з ОВД немає конкретних даних про розташування рідкісних видів (занесених в Червону книгу України в редакції 2009 року чи ті, що в містяться в додатках 1,2,3 Бернської конвенції), не описані методи оцінки впливу на такі види», – зазначає екоактивіст.

На думку учасників слухань, Звіт має бути щодо цього питання доопрацьований.

«Отримані негативні відповіді на питання «Чи проводилися польові дослідження наявності червонокнижних видів на конкретних ділянках, які плануються до рубки?» У Звіті не наведений квартально-видільний перелік видів, які підлягають охороні. Не наведено жодних методів, які використовувалися для оцінки впливу на флору, фауну та біорізноманіття. Очевидно, що суцільна вирубка майже 70 га лісу матиме суттєвий негативний вплив на охоронювані види і відповідно», – додав Роман Іваненко.

Довідка: Міністерством екології та природних ресурсів України (попередник Мінекоенерго) було схвалено клопотання про створення Національного природного парку "Приірпіння і Чернечий ліс” на території, де здійснює лісогосподарську діяльність БЛДС ще у 2016 році.

Боярська лісова дослідна станція - відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів та природокористування (НУБіП).

Лісові масиви ВП НУБіП України "Боярська лісова дослідна станція" розташовані в центральній частині Київської області на території 15 сільських рад, Боярської міської ради, в межах Києво-Святошинського, Макарівського, Васильківського адміністративних районів та Голосіївського району м. Києва.

Як ми раніше повідомляли, лісгоспи формально проводять оцінку впливу на довкілля запланованих рубок. В той же час  Мінекоенерго видає позитивні висновки та ігнорує зауваження громадськості.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.