Догори
Дати відгук

Лісники хочуть вирубати 70 га лісу на території майбутнього нацпарку

У Звіті з ОВД міститься багато грубих помилок

2 хв на прочитання25 Березня 2020, 17:02
Наслідки рубок на території Боярської лісодослідної станції. Фото зі сторінки групи "Чернечий ліс" Наслідки рубок на території Боярської лісодослідної станції. Фото зі сторінки групи "Чернечий ліс"
Поділитись:

Мешканці Київщини обурені намірами Боярської лісодослідної станції провести суцільні рубки на території, де заплановано створення національного природного парку "Приірпіння і Чернечий ліс”. Про це GreenPost повідомив ініціатор проєкту “Казкове село Бобриця” Роман Іваненко.

«Одинадцятого березня цього року під час громадських обговорень звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованих рубок мешканці навколишніх сіл та селищ різко розкритикували цей звіт і у своїх виступах довели, що рубки матимуть вкрай негативні наслідки», – сказав GreenPost Роман Іваненко.

За його словами, у Звіті з ОВД міститься багато грубих помилок.

«Закон вимагає оцінку впливу стан фауни, флори, біорізноманіття. У наданому Звіті з ОВД немає конкретних даних про розташування рідкісних видів (занесених в Червону книгу України в редакції 2009 року чи ті, що в містяться в додатках 1,2,3 Бернської конвенції), не описані методи оцінки впливу на такі види», – зазначає екоактивіст.

На думку учасників слухань, Звіт має бути щодо цього питання доопрацьований.

«Отримані негативні відповіді на питання «Чи проводилися польові дослідження наявності червонокнижних видів на конкретних ділянках, які плануються до рубки?» У Звіті не наведений квартально-видільний перелік видів, які підлягають охороні. Не наведено жодних методів, які використовувалися для оцінки впливу на флору, фауну та біорізноманіття. Очевидно, що суцільна вирубка майже 70 га лісу матиме суттєвий негативний вплив на охоронювані види і відповідно», – додав Роман Іваненко.

Довідка: Міністерством екології та природних ресурсів України (попередник Мінекоенерго) було схвалено клопотання про створення Національного природного парку "Приірпіння і Чернечий ліс” на території, де здійснює лісогосподарську діяльність БЛДС ще у 2016 році.

Боярська лісова дослідна станція - відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів та природокористування (НУБіП).

Лісові масиви ВП НУБіП України "Боярська лісова дослідна станція" розташовані в центральній частині Київської області на території 15 сільських рад, Боярської міської ради, в межах Києво-Святошинського, Макарівського, Васильківського адміністративних районів та Голосіївського району м. Києва.

Як ми раніше повідомляли, лісгоспи формально проводять оцінку впливу на довкілля запланованих рубок. В той же час  Мінекоенерго видає позитивні висновки та ігнорує зауваження громадськості.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Туя західна Даніка — одна з найпопулярніших хвойних рослин у ландшафтному дизайні (ФОТО)
1 хв на прочитання7 годин тому
Великдень вихідні де провести час та влаштувати пікнік у Києві
Весна набирає обертів, попереду Великдень: топ п'ять гарних місць для весняного пікніка у Києві
5 хв на прочитанняВчора
Затоплені автомобільні дороги у Петропавловську, Казахстан, 13 квітня 2024 року. Фото: Reuters
Найбільше стихійне лихо за 80 років: у Казахстані масштабні паводки — ось як виглядає одне з найбільш постраждалих міст
2 хв на прочитанняВчора
Збереження природи Моніторингова система Нацпарк
У Нобельському нацпарку на Рівненщині створять моніторингову систему для збереження природи
1 хв на прочитанняВчора
Пандемія на підході: ВООЗ бʼє на сполох через поширення пташиного грипу H5N1
1 хв на прочитанняВчора
Під китайськими містами просідає ґрунт
2 хв на прочитанняВчора
Двоколісний рай, Європа, урбанізація: сьогодні відзначають День велосипеда
6 хв на прочитанняВчора
3 рослини, які легко виростити з кісточки вдома: екзотика на підвіконні
2 хв на прочитанняВчора