Лікарі розповіли, яка небезпека чатує на людей після одужання від COVID-19
Для повернення до нормального життя знадобиться час
Перехворіти на коронавірус — це удар по організму. У багатьох навіть при негативному тесті, температура тіла протягом місяця може підіймається до 37,2, у когось, навпаки, опускається за межі норми 36,6. Тому, дуже важливо вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися і не виснажуватися. Про це говорить лікар хірург Володимир Крохмаль. Повідомляє OBOZREVATEL.
Так, медик розповів, що перенесена хвороба означає велике виснаження організму. Навіть при найменшому фізичному навантаженні з'являється задишка.
"Тим, хто перехворів, я б радив робити щеплення від грипу, бо не дай Боже, в такому стані захворіти ще на іншу пневмонію чи грип — це буде удар. Загострюються всі хронічні захворювання. Не знаю, чи є така статистика, але цікаво, скільки померло людей, які вже одужали. Люди дуже ослаблені", - відзначає він.
Своєю чергою, терапевт зі Львова Тарас Жиравецький звернув увагу на скарги пацієнтів про зміни у смаковому сприйнятті їжі. Мовляв, після ковід вона схожа на солому, люди нормально не відчувають смак.
"Нюх зникає через зміни в центрально-нервової системи. Можливо, зі смаком та ж історія", - припускає він.
За словами Жиравецького, залишкові явища після сильного запалення легенів можуть спостерігатися до місяця. А робота легенів відбивається на загальному стані людини.
"Пневмонію за 3-5 днів ще ніхто не вилікував. У середньому цей процес займає 14-21 день, а не 3-5 днів, як дехто вважає", - говорить лікар.
За його словами, в цілому, стан після перенесеного COVID-19 нагадує самопочуття після курсу хіміотерапії. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися і не виснажуватися. Можна приймати вітаміни, але вони не є панацеєю.
"Це лише каталізатори обмінних процесів в нашому організмі. Якщо приймати багато вітаміну С — можуть активізуватися камені в нирках. Після перенесеного коронавірусу, раджу зменшити фізичні навантаження мінімум на місяць, особливо тим, хто є фанатом здорового способу життя. У нас у Львові була трагічна історія: дівчинка 19 років після коронавірусу пішла в спортзал, дала навантаження, отримала 40 температуру, менінгіт й померла. Тому краще місяць посидіти на відновленні", - розповів лікар.
За словами лікарів, приблизно через місяць-два після COVID-19, життєві показники нормалізуються, а заразитися ковід в перші місяці після перенесеної хвороби малоймовірно завдяки імуноглобуліну G до Sars-CoV2. Тобто антитілам. Організм, розпізнавши вірусну загрозу, у відповідь активує антитіла за 18 годин. Це в кілька разів швидше, ніж коли він стикається з вірусом вперше.
Нагадаємо, медики розповіли, які недорогі продукти врятують від онкології та є на кожній кухні.