Догори
Дати відгук

Лікарі розповіли, яка небезпека чатує на людей після одужання від COVID-19

Для повернення до нормального життя знадобиться час

3 хв на прочитання09 Жовтня 2020, 06:55
Поділитись:

Перехворіти на коронавірус — це удар по організму. У багатьох навіть при негативному тесті, температура тіла протягом місяця може підіймається до 37,2, у когось, навпаки, опускається за межі норми 36,6. Тому, дуже важливо вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися і не виснажуватися. Про це говорить лікар хірург Володимир Крохмаль. Повідомляє OBOZREVATEL.

Так, медик розповів, що перенесена хвороба означає велике виснаження організму. Навіть при найменшому фізичному навантаженні з'являється задишка.

"Тим, хто перехворів, я б радив робити щеплення від грипу, бо не дай Боже, в такому стані захворіти ще на іншу пневмонію чи грип — це буде удар. Загострюються всі хронічні захворювання. Не знаю, чи є така статистика, але цікаво, скільки померло людей, які вже одужали. Люди дуже ослаблені", - відзначає він. 

Своєю чергою, терапевт зі Львова Тарас Жиравецький звернув увагу на скарги пацієнтів про зміни у смаковому сприйнятті їжі. Мовляв, після ковід вона схожа на солому, люди нормально не відчувають смак.

"Нюх зникає через зміни в центрально-нервової системи. Можливо, зі смаком та ж історія", - припускає він.

За словами Жиравецького, залишкові явища після сильного запалення легенів можуть спостерігатися до місяця. А робота легенів відбивається на загальному стані людини.

"Пневмонію за 3-5 днів ще ніхто не вилікував. У середньому цей процес займає 14-21 день, а не 3-5 днів, як дехто вважає", - говорить лікар.

За його словами, в цілому, стан після перенесеного COVID-19 нагадує самопочуття після курсу хіміотерапії. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися і не виснажуватися. Можна приймати вітаміни, але вони не є панацеєю.

"Це лише каталізатори обмінних процесів в нашому організмі. Якщо приймати багато вітаміну С — можуть активізуватися камені в нирках. Після перенесеного коронавірусу, раджу зменшити фізичні навантаження мінімум на місяць, особливо тим, хто є фанатом здорового способу життя. У нас у Львові була трагічна історія: дівчинка 19 років після коронавірусу пішла в спортзал, дала навантаження, отримала 40 температуру, менінгіт й померла. Тому краще місяць посидіти на відновленні", - розповів лікар.

За словами лікарів, приблизно через місяць-два після COVID-19, життєві показники нормалізуються, а заразитися ковід в перші місяці після перенесеної хвороби малоймовірно завдяки імуноглобуліну G до Sars-CoV2. Тобто антитілам. Організм, розпізнавши вірусну загрозу, у відповідь активує антитіла за 18 годин. Це в кілька разів швидше, ніж коли він стикається з вірусом вперше.  

Нагадаємо, медики розповіли, які недорогі продукти врятують від онкології та є на кожній кухні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Сова чи жайворонок: від чого залежить хронотип людини і як впливає на її життя
1 хв на прочитання4 години тому
Фото:
Радіо MAXIMUM
Дихайте на здоров'я: лікар розповіла про користь морського повітря
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Рівняни
На Рівненщині до найчистішого лікувального озера відновлюють дорогу (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
himanaliz.ua
Концентрація формальдегіду й діоксиду азоту в повітрі Києва у 4-6 разів перевищує норму
2 хв на прочитанняВчора
Оголошено повторний конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Радуцький сподівається, що восени завдяки прийняттю законопроєкту № 4142 буде створено службу з боротьби з біологічними загрозами
2 хв на прочитанняВчора
Ще дві «бронзи» для України: у вільній боротьбі та в артистичному плаванні
1 хв на прочитанняВчора
«Конкурс «Хто швидше натягне собі статтю ККУ»: мер Дніпра перевищує повноваження, аби тільки змусити людей вакцинуватися
1 хв на прочитанняВчора