Догори
Дати відгук

Лікарі назвали найкращі продукти для зміцнення імунітету

За допомогою харчування можна в найкоротші терміни активізувати резервні сили організму

3 хв на прочитання20 Листопада 2022, 11:07
Поділитись:

Продуктів, які можна назвати справжніми захисниками імунітету, дуже багато. Вибрати з них найкорисніші - завдання нездійсненне, оскільки одні продукти найбільш багаті на вітаміни, інші - мікроелементи, треті - харчові волокна, четверті - фітонциди, які в холодний період теж відіграють істотну роль в активізації захисних сил організму.

Терапевт Ірина Горбарчук назвала 12 речовин, які мають особливо важливе значення для зміцнення імунітету: чотири вітаміни (С, А, Е та В), три мікроелементи (цинк, селен та йод), а також харчові волокна, фітонциди, білки, ненасичені жирні кислоти (Омега-3) та біфідо- та лактобактерії. Лікар рекомендує якнайчастіше включати до свого раціону харчування продукти, які їх містять - овочі, зелень, фрукти, ягоди, рибу, яйця, крупи, горіхи, молоко, кисломолочні продукти, квашену капусту та інші.

Журналісти, у свою чергу, подивилися, яка їжа містить найбільшу кількість речовин з 12, названих лікарем, і склали топ-7 продуктів, які однозначно підвищать імунний статус людини.

1. Горіхи. Це лідер серед товарів, які підвищують імунітет. Він містить більше половини списку: вітаміни Е (особливо багато його в мигдалі, фундуку, арахісі, фісташках), вітамін В (у всіх горіхах), харчові волокна, білки, цинк (кедрові та волоські горіхи, арахіс), селен та Омега-3 (грецькі). Але налягати на горіхи лікарі таки не радять - вони дуже калорійні, і можна нашкодити фігурі.

2. Яйця. У них є вітаміни А і В плюс білки і йод, а жовтки яєць містять вітамін Е і цинк, який підтримує захисні функції імунної системи.

3. Морська риба та морепродукти містять 5 речовин з 12: білки, цинк, селен, йод та Омега-3). Важливий мікроелемент у рибі – селен, він відіграє ключову роль в імунній системі людини. Чим вищий рівень селену в крові, тим сильніший імунітет.

4. Вівсяна крупа. Вівсянка – чудодійна їжа. У ній є вітаміни Е та В, харчові волокна, білки, цинк.

5. Листова зелень – шпинат, зелений салат, рукола, ромен, пекінська капуста, корн, айсберг, зелень селери. Зелень багата всіма чотирма вітамінами, важливими для активізації захисних функцій, плюс у ній є йод, який бере участь у освіті гормонів щитовидної залози, які відповідають за імунний захист.

6. Бобові теж необхідно частіше включати у свій раціон харчування. Це джерело вітамінів А, Е та В, харчових волокон та білків. Останні необхідні синтезу імуноглобулінів, плюс вони сприяють відновленню уражених бактеріями і вірусами клітин.

7. Насіння соняшника, як і горіхи, - теж дуже корисний продукт, що містить вітаміни Е та В, селен та харчові волокна, які активізують імунні клітини та нейтралізують запальні процеси.

Ще ряд продуктів має по 3 із 12 особливо корисних для імунітету біологічних речовин. Серед них - яблука, помідори, часник, печінка, молоко, сир, гриби та проростки пшениці.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання34 хвилини тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання2 години тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання2 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання3 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання4 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання5 годин тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання6 годин тому