На сьогоднішній день багато народних методів лікування застуди визнаються сучасною медициною шкідливими або навіть потенційно небезпечними для здоров'я.
Сьогодні ми спробуємо розвіяти деякі міфи, пов’язані з “чудодійністю” цих народних рецептів.
Компреси з оцтом
Ще наші прабабусі при високій температурі протирали чоло й руки хворого розчином оцту й води, аби збити показники. Але цей метод категорично протипоказаний дітям через тонку шкіру. Розчин проникає через пори, потрапляє в кров і може викликати інтоксикацію. Та чим менша дитина, тим небезпечніші для неї оцтові компреси. Також не можна натирати дітей алкоголем. Хворих краще протерти змоченим в теплій воді рушником — поступово випаровуючись, вода допоможе знизити температуру.
Парення ніг
Приймати гарячі ванни, робити компреси та використовувати інші теплові методи не можна, якщо у вас температура вище 38 °C. Це може викликати гіпертермію та різко погіршити стан.
Чай з калини і малини
Чай з калини, звісно, корисний, однак його не рекомендують вживати гіпотонікам, бо ягоди понижують тиск.
Так само варто бути обережним з малиною. Такий чай можна пити лише раз на добу, оскільки малина солодка, а надмірне її споживання підвищить рівень цукру у крові. Медики застерігають: не можна пити чай з імбирем, корицею, гвоздикою людям із хворобами кишково-шлункового тракту.
Інгаляції над звареної картоплею
Так, коли у Вас тільки починається застуда, немає температури, то прогрівання дихальних шляхів це дієвий спосіб лікування застуди. У більш складній ситуації, при наявності підвищеної температури, коли Ви додатково укутуєтесь ковдрою і дихаєте над парою, у Вас різко зменшується тепловіддача і, як результат — порушення здатності організму до терморегуляції, а це лише посилює загальний стан.
Свіжі новини на GreenPost.ua