Київводоканал: киянам нема причин непокоїтися про якість питної води через забруднення Десни

2 хв на прочитання11 Вересня 2024, 11:43
ФОТО: Київводоканал

Київводоканал контролює якість води у річці Десна на тлі переміщення її руслом плями бруду з Сейму, місто готове очищувати воду до належної якості.

Київводоканал контролює якість води у річці Десна на тлі переміщення її руслом плями бруду з Сейму. Підтриємство готове у разі потреб задіяти механізми очисти води від органічного забрудника, скинутого в річку у сусідній державі. Додатково задіюють технологію очищення активованим вугіллям, повідомив генеральний директор ПрАТ "АК "Київводоканал" Олег Лисюк.

"Двічі на добу ми робимо аналізи на самій Деснянській станції, біля водозабору у селах Пухівка та Литки на Київщині. Це ми робимо постійні заміри на такій відстані, звідки приблизно за добу вода прийде на водозабор. Тобто, зо добу ми знатимемо точні характеристики того, яеою вона буде. І зможемо відповідно прореагувати. На сьогоднішній день в районі водозабору гарної якості ніяких причин для занепокоєння немає", - розповів генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Олег Лисюк.

За словами директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА Романа Ткачука, неприємний запах у воді властивий самому забруднику. Від нього будуть позбуватися активованим вугіллям, яке прибуде в Україну в пʼятницю від партнерів.

Концентрація забруднення Дніпра в разі його потрапляння буде настільки мала, що її не відчують навіть очисні споруди. Киянам немає про що турбуватись, попередження у разі небезпеки буде щонайменше за добу. Але похолодання і дощі грають на руку природі. Вони сприятимуть розчиненню брудної плями. 

"Ми чітко знаємо, де зараз перебуває пляма, її вміст і динаміку її пеесування. Було декілька засідань комісії техногенно-екологічної безпеки і НС, які дали доручення учасникам штабу та всім службам, зокрема, Київводоканалу - змінити технологічний тежим очистки води. Тому система міста повністю готова до надзвичайних подій, які можуть виникнути через забруднення води у Десні. Але ми схильні розглядати оптимістичний сценарій", наголосив Ткачук.

Раніше у Міндовкілля повідоили, що загроз для питного водопостачання населення від забруднення річок Сейм та Десна немає, ситуація контрольована.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: