Догори
Дати відгук

Кияни на вихідних дихали димом радіоактивних пожеж

Катастрофічна пожежа в забрудненому Народицькому районі триває

3 хв на прочитання06 Квітня 2020, 14:09
Площа, пройдена вогнем за 48 годин за станом на другу годину ночі шостого квітня. Більшість цієї території на даний момент погашена, але окремі загоряння, судячи з динаміки процесу, є і зараз.Фото з сайту "Відкритий ліс" Площа, пройдена вогнем за 48 годин за станом на другу годину ночі шостого квітня. Більшість цієї території на даний момент погашена, але окремі загоряння, судячи з динаміки процесу, є і зараз.Фото з сайту "Відкритий ліс"
Поділитись:

У Житомирській області вирує масштабна лісова пожежа, яка може бути небезпечнішою за пожежу у сусідніх районах Київщини, які входять до Зони відчуження.

«В Народицькому спецлісгоспі пожежі частково локалізовано. Щодо Лугинського та Білокоровицького лісових господарств – то наразі про значне покращення ситуації говорити зарано. Загальна площа, пройдена вогнем, збільшилася до 700 гектарів. На локалізації пожеж працює близько 800 осіб державної лісової охорони та рятувальників. Задіяно понад 100 одиниць протипожежної техніки. Гасіння проходить у вкрай важких умовах», – повідомляє сайт Державного агентства лісових ресурсів про ситуацію станом на ранок 5 квітня.

За даними сайту «Відкритий ліс» пожежа почалася ще 3 квітня, про що відомий лісовод, ексдиректор "Науково–інформаційного центру лісоуправління" (НІЦЛ) кандидат сільськогосподарських наук Михайло Попков повідомив о другій ночі 4 квітня. Пізніше Попков неодноразово оновлював та детально висвітлював й ілюстрував ситуацію космічними знімками.

Також за словами Попкова, пожежа у Народичському районі є не менш небезпечною, ніж у Зоні відчуження:

«Це дуже сильно радіоактивно забруднені території», – зазначив лісовод.

Саме дим з Житомирщини та Чорнобиля вдихали мешканці столиці протягом вихідних. Це показує аналіз метеорологічних даних суботи та неділі – 4-5 квітня 2020.

«За аналізований відрізок часу напрямок вітру змінювався від південно-східного до південного. Це не відбувається миттєво. Очевидно, що під час зміни напрямку переходу орієнтовно з вечора 4.04.2020 до першої половини дня 05.04.2020 дим йшов точно на Київ. Як було в інші дні тижня не знаю, але з суботнього вечора по недільний полудень в Києві смерділо саме чорнобильським і народичським димом», – вважає вчений.

Свої висновки ексдиректор НІЦЛ ілюструє космічними знімками.

«Перш ніж показати знімки, хочу пояснити, що наявність термоточки на ньому не говорить про те, що територія горить. Вона свідчить, лише про те, то вона була гарячою під час зйомки. Дані за 48 годин містять кілька наборів термоточок, які нашаровуються один на одного. Вони показують "гарячу територію за всі 48 годин", включаючи і ранні загоряння, які до кінця спостережуваного відрізка часу вже погашені й охололи. Це дозволяє оцінити площу пройдену вогнем, але не говорить про його поточну локалізацію. З анімації розміщення термоточок можна зрозуміти як швидко і в який бік поширюється вогонь. Значно важче зрозуміти, як він згасає. Це пов'язано з тим, те, що попіл і вугілля досить довго зберігають температуру (особливо при великому обсязі сушняку, який горить як багаття типу «нод’я») і без наявності відкритого вогню, тому територія, що вже прогоріла або погашена, якийсь час показується як термоточка».

Як ми вже писали, 4 квітня о 13:22 Державна служба надзвичайних ситуацій отримала інформацію про верхову лісову пожежу в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва. Площу пожежі визначили у 20 га.

Площа, пройдена вогнем за 48 годин за станом на другу годину ночі шостого квітня. Більшість цієї території на даний момент погашена, але окремі загоряння, судячи з динаміки процесу, є і зараз.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
ФОТО: PxHere
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання7 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання3 години тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання4 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання5 годин тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання6 годин тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання6 годин тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання9 годин тому