Квота на працевлаштування людей з інвалідністю в Україні не працює. Така квота є «репресивним» заходом. За її словами, головне з цього огляду – робота з роботодавцями: «Вони повинні бути зацікавлені брати цих людей на роботу».
Про це заявила міністр соцполітики Марина Лазебна, пише «Радіо Свобода».
За її словами, головне з цього огляду – робота з роботодавцями: «Вони повинні бути зацікавлені брати цих людей на роботу».
«Ви ж знаєте, що були маніпуляції, коли просто беруть трудові книжки людей і кажуть: ми виконали квоту. Мені здається, що це (має бути – ред.) така ментальна свідомість роботодавців, щоб було престижно допомогти, створити робоче місце для молодої людини з інвалідністю, допомогти їй соціалізуватися. Знаєте, це ж тест на нашу цивілізованість. Коли ми пліч-о-пліч з такими людьми і їх ізолюємо…», - сказала вона
Як сказала Лазебна, в Україні напрацювали великий план дій на виконання Конвенції ООН із прав людини з інвалідністю.
«І там буде великий блок присвячено працевлаштуванню людей з інвалідністю. Модернізуємо фонд соціального захисту інвалідів. Ми хочемо, щоб ті штрафи, які платять роботодавці за непрацевлаштування людей, ішли виключно на створення робочих місць для людей з інвалідністю. Тобто плани в нас є, але, звичайно, тут теж дуже велика солідарна відповідальність», додала вона
З такого плану дій на виконання цієї конвенції, який завершився 2020 року, «якщо чесно, 50% не зроблено і 50% зроблено».
Нагадаємо, в Дяківецькому стаціонарному відділенні для одиноких пристарілих та людей з інвалідністю, що на Вінниччині, при перевірці виявлена купа порушень. Дяківецьке стаціонарне відділення — єдине в літинській ОТГ. Тут проживають 22 мешканці. З них 17 лежачих.