Куди зникли «100 тисяч дерев до Дня землі»?

4 хв на прочитання23 Квітня 2020, 14:32
pixabay

Є підстави підозрювати, що власники розсадників звернулися до «Книги рекордів України» та «CEO Club Ukraine», щоб збути свій неліквідний товар під прапорами акції

Цього року День землі припав на середу, 22 квітня. Планувалося, що з нагоди даного свята  на території Києва буде висаджено 100 тисяч дерев у рамках загальнонаціональної акції «Мільйон дерев за 24 години». Виглядало все так, наче КМДА була головним організатором цієї акції у столиці, узявши на себе логістику та фінансування.

Тим паче, що офіційний Київ заявляв, що на оновлення парків та скверів цьогоріч місто спрямує майже 500 млн грн.

Усі на озеленення?

 Спочатку КМДА справді активно просувало цю ініціативу. Так, на брифінгу 4 березня заступник голови КМДА Петро Пантелеєв повідомив, що Київ приєднується до надзвичайно важливої світової ініціативи «Трильйон дерев».

«Плануємо висадити рекордну кількість зелених насаджень – понад 100 тисяч!» – сказав тоді він.

Зазначена ініціатива йшла одним пакетом із іншими заходами з озеленення столиці, що мало сприяти зниженню викидів CO₂. 

Однак, коли один із  депутатів Київради поцікавився долею проекту, виявилося, що ініціатором та організатором проведення масової акції «Мільйон дерев за 24 години», в межах якої Київ мав висадити свої 100 тис дерев, виступала ГО «Українська природоохоронна група». 

А роль столичного Управління екології та природних ресурсів та підпорядкованих йому підприємств у проведенні зазначеної акції зводилася до визначення переліку балансових територій, запропонованих громадськості для висаджування дерев, а також рекомендацій щодо асортименту і кількості дерев для посадки.

Дивним чином наміри влади постійно змінювалися. Спочатку була заявлена висадка трильйона, потім  мільйона, а згодом ста тисяч дерев. Так само варіювалися дати акції -   до Дня лісів чи до Дня землі. У результаті дерева не висадили зовсім. На заваді став не лише карантин, але й інші дивні обставини. Про все по-черзі.

Спочатку начальник Управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований повідомив GreenPost, що найбільшою перешкодою проведення акції став карантин – якби не вірус,  то дерева б було висаджено.

«У зв’язку із розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19 у Києві було максимально обмежено проведення культурних політичних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян. Через карантин ГО «Українська природоохоронна група», ініціатор та організатор проведення масової акції «Мільйон дерев за 24 години», повідомила про скасування зазначеної акції», - розповів він.

Ми паралельно звернулися за коментарем до ГО «Українська природоохоронна група». Там зі здивуванням відреагували на заяву  столичного Управління екології та природних ресурсів.

Голова громадської організації Олексій Василюк розповів GreenPost, що «Українська природоохоронна група» з самого початку є публічним опонентом цієї акції, але аж ніяк не організатором.

«Ми двічі писали скарги в усі обласні адміністрації, і КМДА також двічі отримали від нас листа із вимогою заборонити акцію», – сміється Олексій.

Замість висновків

Хто ж насправді почав і згорнув акцію? Серед організаторів – бізнес-клуб «CEO Club Ukraine» та Національний проект «Книга рекордів України».

Олексій Василюк розповідає, що одним із аргументів очолюваного ним ГО була відсутність на сайтах організаторів інформації про те, хто з професійних біологів надавав оцінку адекватності кожної посадки.

«Після того вони вивісили на сайтах своїх експертів, і виявилося, що це власники розсадників», – говорить Олексій Василюк.

Отже, спочатку активісти думали, що організатори мають шляхетні наміри, то тепер є підстави підозрювати, що власники розсадників звернулися до «Книги рекордів України» та «CEO Club Ukraine», щоб збути свій неліквідний товар під прапорами акції.

Очевидно, що карантин та #доситьшастать поставив на гальма «100 тисяч дерев до Дня землі».

GreenPost продовжує стежити за цією темою, зважаючи на протиріччя у заявах КМДА та ГО «Українська природоохоронна група». Далі буде.

Як повідомляв GreenPost, обсяг незаконних рубок лісу в Україні зріс у сім разів, найбільше таких випадків на Херсонщині та Харківщині. За словами голови Держлісагентства Андрія Заблоцького, у 2019 році відтворено лісів на площі 42 тисячі га (у т.ч. нових лісів – 2,2 тисяч га). 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: