Догори
Дати відгук

Куба переживає сильні землетруси після урагану, по всьому острову відключення електроенергії

Чи намагатиметься більше кубинців емігрувати до США й інших країн на тлі потрясінь у цій карибській державі?

3 хв на прочитання11 Листопада 2024, 13:18
Пошкодження на південному сході Куби від землетрусів, що сталися в неділю. Фото: Facebook, Комуністична партія Пілона, Куба Пошкодження на південному сході Куби від землетрусів, що сталися в неділю. Фото: Facebook, Комуністична партія Пілона, Куба
Поділитись:

У неділю на південному сході Куби сталися два землетруси, які пошкодили будинки, будівлі та лінії електропередач, а також спричинили зсуви ґрунту, повідомляє The Miami Herald із посиланням на уряд країни.

Геологічна служба США повідомила, що землетрус магнітудою 5,9 стався за 34 км від муніципалітету Гранма близько 11 години ранку. Незадовго до полудня неподалік від місця першого підземного поштовху стався сильніший, магнітудою 6,8. У соціальних мережах жителі острова, чиновники та журналісти опублікували фотографії початкових руйнувань, включаючи глибокі тріщини, що проходять через будинки, і частково зруйновані дахи. На фотографіях вулиць міста Мансанільйо, що в провінції Гранма, видно, як цегла і шматки фасадів будівель висипаються на вулиці. В одному з будинків велика тріщина, що проходить через стіну, пропускала сонячне світло у вітальню. Тим часом в одній зі шкіл у муніципалітеті Пілон, найближчому до місця землетрусів місті, кілька вікон вилетіли з рам, залишивши класні кімнати відкритими.

Землетруси сталися в той час, коли кубинці оговтуються від наслідків урагану «Рафаель», який обрушився на острів як шторм третьої категорії, спричинивши відключення електроенергії по всій країні. Минулого тижня Рафаель зруйнував сотні будинків, знищив посіви, пошкодив школи, лікарні й інші об'єкти критичної інфраструктури на заході Куби. Руйнування настали після проблем з електромережею, які залишили весь острів у темряві.

Екологічні проблеми Куба Землетруси Ураган Рафаель Відключення електроенергії Фото
Місце землетрусу, що стався на Кубі в неділю. Фото: Геологічна служба США

Ураган залишив на Кубі слід із зруйнованих будинків, втраченого врожаю та пошкодженої інфраструктури. Катастрофи, що йдуть одна за одною, підкреслюють, наскільки вразливою є Куба, і ставлять питання про те, чи намагатиметься більше кубинців емігрувати до США та інших країн на тлі потрясінь у цій карибській державі.

Екологічні проблеми Куба Землетруси Ураган Рафаель Відключення електроенергії Фото
Пошкодження на південному сході Куби від недільних землетрусів. Фото: Facebook, Комуністична партія Пілона, Куба

Сейсмічна активність також відбулася поблизу Сантьяго-де-Куба, другого за величиною міста на острові. Влада повідомляє, що поштовхи відчувалися по всьому регіону, зокрема на Багамських островах, Ямайці, Гаїті, а американський метеоролог з Маямі Джеймс Ван Фліт опублікував відео, на якому видно, як розгойдується з боку в бік стельова лампа в квартирі в Еджвотер.

Офіційні особи заявили, що, ймовірно, будуть ще поштовхи. Пізніше в другій половині дня також повідомлялося про землетруси магнітудою 4,2 і 4,6. Кубинський лідер Мігель Діас-Канель заявив, що уряди провінцій і країни перебувають на зв'язку і обмінюються повідомленнями про початкові збитки. Він також закликав людей, які живуть у постраждалих районах, залишатися на відкритих місцях.

«Перше і найважливіше — це врятувати життя», — сказав Діас-Канель.

Лише напередодні прем'єр-міністр Куби Мануель Марреро Крус поділився новинами про ліквідацію наслідків урагану на іншій стороні острова, зазначивши, що найскладнішими питаннями є відновлення водо- й електропостачання. Того ж дня Діас-Канель розповсюдив фотографії подарованих США генераторів, які живитимуть лікарні по всьому острову. Повідомлення вищих посадових осіб острова свідчать про те, що острів і його уряд усе ще перебувають у процесі подолання наслідків двох інших масштабних катастроф.

«Прогрес помітний, але попереду ще багато роботи. Ми не зупинимося до повного відновлення», — написав Діас-Канель.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost