Криза руками уряду: вугільні ТЕС Ахметова виробили більше електрики ніж АЕС

2 хв на прочитання28 Травня 2020, 15:07
Автор: Олександр Грінченко - Власна робота, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27563628

Увечері 27 травня потужність теплових електростанцій України перевищила потужність атомних електростанцій. Про це свідчить офіційна інформація Укренерго.

«Історична подія сталася вчора ввечері. Потужність вугільних ТЕС перевищила працюючу потужність АЕС. Вчора в 22:17 працююча потужність вугільних ТЕС склала 7 243 МВт, а працююча потужність АЕС склала 6 663 МВт. Це стало наслідком того, що напередодні Міністерство енергетики змусило "Енергоатом" ще зменшити роботу своїх блоків, хоча наявна потужність, яка може працювати, становить 9 490 МВт", - написав у Facebook Голова парламентського комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус.

Як ми повідомляли учора, Мінекоенерго змусило державне підприємство Енергоатом знизити потужності вітчизняних АЕС до історичного мінімуму. Внаслідок цього баланс енергоринку змістився з акценту на державну ядерну енергетику до вугільних теплових станцій, які належать вітчизняним олігархам.

"Обмежується державний "Енергоатом", власником якого є ви всі як громадяни України. А збільшується генерація вугільних ТЕС, 70% яких належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова. І такий перерозподіл ринку відбувається не тому, що "Енергоатом" програв конкуренцію, а тому, що знайшлися чиновники, які вирішили вручну перерозподілити ринок на користь приватних (дорогих) структур», - додає Герус.

Таким чином, як повідомляє низка ЗМІ, ТЕС обігнали АЕС за обсягом виробленої енергії у весняно-осінній період вперше в історії України.

Сервіс SaveEcoBot підправив графік Укренерго, показавши, яким чином змінилась енергетична політика уряду з приходом у Мінекоенерго Ольги Буславець.

Як видно з графіка, обмеження потужностей АЕС на користь ТЕС активно почалося саме з появою в уряді Буславець, яку пов'язують з олігархом Ринатом Ахметовим. Одним з перших рішень Буславець було закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система балансується під Ахметова.

Також експерти вважають, що Україна відвертається від Європи і зупиняє «зелений» енергетичний перехід. Про це заявляють навіть європейські партнери України.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: