Увечері 27 травня потужність теплових електростанцій України перевищила потужність атомних електростанцій. Про це свідчить офіційна інформація Укренерго.
«Історична подія сталася вчора ввечері. Потужність вугільних ТЕС перевищила працюючу потужність АЕС. Вчора в 22:17 працююча потужність вугільних ТЕС склала 7 243 МВт, а працююча потужність АЕС склала 6 663 МВт. Це стало наслідком того, що напередодні Міністерство енергетики змусило "Енергоатом" ще зменшити роботу своїх блоків, хоча наявна потужність, яка може працювати, становить 9 490 МВт", - написав у Facebook Голова парламентського комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус.
Як ми повідомляли учора, Мінекоенерго змусило державне підприємство Енергоатом знизити потужності вітчизняних АЕС до історичного мінімуму. Внаслідок цього баланс енергоринку змістився з акценту на державну ядерну енергетику до вугільних теплових станцій, які належать вітчизняним олігархам.
"Обмежується державний "Енергоатом", власником якого є ви всі як громадяни України. А збільшується генерація вугільних ТЕС, 70% яких належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова. І такий перерозподіл ринку відбувається не тому, що "Енергоатом" програв конкуренцію, а тому, що знайшлися чиновники, які вирішили вручну перерозподілити ринок на користь приватних (дорогих) структур», - додає Герус.
Таким чином, як повідомляє низка ЗМІ, ТЕС обігнали АЕС за обсягом виробленої енергії у весняно-осінній період вперше в історії України.
Сервіс SaveEcoBot підправив графік Укренерго, показавши, яким чином змінилась енергетична політика уряду з приходом у Мінекоенерго Ольги Буславець.
Як видно з графіка, обмеження потужностей АЕС на користь ТЕС активно почалося саме з появою в уряді Буславець, яку пов'язують з олігархом Ринатом Ахметовим. Одним з перших рішень Буславець було закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система балансується під Ахметова.
Також експерти вважають, що Україна відвертається від Європи і зупиняє «зелений» енергетичний перехід. Про це заявляють навіть європейські партнери України.