Кожен може легко переконатися, що країна потопає у смітті. Достатньо лише уважно дивитися у вікно під час поїздки будь-куди. В Україні гостро стоїть проблема утилізації відходів, а ринку, механізму та правил для сміттєпереробних і сміттєспалювальних підприємств немає досі.
Так вважає т.в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов, якого цитує dt.ua.
Фірсов звертає увагу на тому, що минулого року ДЕІ провела 21 тисячу перевірок за фактом засмічення земельних ресурсів. Збитки, нараховані за цей період, перевищили мільярд гривень. За його словами повідомлення про виявлення несанкціонованих сміттєвих звалищ є найпоширенішими питаннями у зверненнях громадян.
"В Україні досі немає ринку, механізму і правил для сміттєпереробних і сміттєспалювальних підприємств, однак є гори сміття і тисячі нелегальних звалищ. Ситуацію можна вирішити, запустивши ринок, щоб переробники почали змагатися за сміття як за ресурс. Це треба зробити якомога швидше", - зазначає Фірсов.
Він переконаний, що є чимало прикладів того, як вирішувати сиутацію зі сміттям. Зокрема, на думку Фірсова, закон має запустити ринок, щоб за сміття як за ресурс почали змагатися переробники. І саме тоді сміття зникне з вулиць і звалищ.
Відомо, що з 2016 року в Україні працює електронний сервіс ecomapa.gov.ua. Ініціатива була запроваджена Мінприроди і закликала громадян реєструватися на сторінці сервісу та залишати повідомлення про сміттєзвалище. Сервіс продовжує працювати.
Нагадаємо, цього року у Києві з'явилася "сміттєва" карта: на ній зазначені адреси, де розташовані контейнери, обсяги сміття, які можуть вмістити баки і графік вивезення відходів.