Кисломолочний сир — традиційний низькокалорійний продукт із м'яким смаком. За останні кілька десятиліть його популярність зросла, і цей сир часто рекомендують як важливий компонент здорових моделей харчування.
Користь і шкода сиру для здоров’я обумовлені його складом:
Лікувальні властивості сиру обумовлені наявністю білків, які відрізняються від компонентів інших продуктів. Відзначається швидке засвоєння білків після проникнення в травний тракт.
Сир перетравлюється швидше, ніж інші різновиди молочнокислої продукції. Його можна вживати в будь-який час доби. Проте, сир, що вживається на ніч, може надавати як користь, так і шкоду. Щоб продукт не завдав шкоди, необхідно враховувати його жирність.
Називають численні корисні властивості сиру для людського організму:
Як приготувати домашній кисломолочний сир - рецепт від шеф-кухаря Євгена Клопотенка
Чим жирніше буде молоко, тим більш м’яким, вологим та вершковим на смак вийде готовий кисломолочний сир із нього. Беріть пастеризоване або ультрапастеризоване молоко найвищої жирності в магазині, чи домашнє на ринку – тут ніяких обмежень.
Вичавіть сік одного лимона. Вилийте в каструлю 2 л молока 3,2%, додайте дрібку солі та лимонний сік. Зробіть середній вогонь та чекайте, поки закипить.
Як тільки молоко закипіло, зробіть вогонь менше середнього та починайте мішати молочно-лимонну суміш віничком. У вас поступово з’явитимуться пластівці та сироватка.
Друшляк поставте на глибоку миску. Складіть марлю в два шари та застеліть нею друшляк. Перелийте молочну суміш в друшляк. З нижньої миски вилийте сироватку, марлю з сиром підніміть та закрутіть зверху так, щоб сир гарно віджимався. Покладіть його у марлі в друшляк на 3-4 години. За цей час кисломолочний сир остигне та вся рідина з нього стече. Він стане досить сухим, схожим на той, який ви, зазвичай, купуєте в супермаркеті.
Зберігайте кисломолочний сир в герметичному пакеті або ємності з кришкою в холодильнику до трьох діб.
Більше новин читайте на GreenPost.