Лікар-гастроентеролог, дієтолог, член президії Української гастроентерологічної асоціації та голова правління Асоціації дієтологів України Олег Швець розповідає, що ожиріння є одним із ключових факторів ризику тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. За даними різних досліджень, імовірність госпіталізації через COVID-19 у пацієнтів з ожирінням зростає від 4,3 до 6,2 разів порівняно з пацієнтами без ожиріння. Однією з причин цієї вражаючої різниці є те, що вірус може атакувати жирові клітини, пояснює дієтолог.
Лікар розповідає, що під час лабораторних експериментів і розтинів пацієнтів, які померли від COVID-19, дослідники з медичного факультету Стенфордського університету (США) виявили, що вірус вражає два типи клітин, розташованих у жировій тканині: зрілі жирові клітини, відомі під назвою адипоцити, та імунні клітини — макрофаги.
Інфікування жирових клітин призводить до вираженої запальної реакції, що відповідає типу імунної відповіді, яка спостерігається у тяжких випадках захворювання на COVID-19. Це може бути однією з причин того, чому люди з ожирінням мають більшу ймовірність ускладненого перебігу інфекції SARS-CoV-2, частіше госпіталізуються та помирають від коронавірусної хвороби COVID-19.
«Навіть така, ще не остаточно підтверджена інформація, мотивує нас продовжувати говорити та діяти для поліпшення свідомого вибору корисних харчових продуктів і напоїв, споживання адекватної кількості калорій, що разом із регулярною фізичною активністю убезпечує нас від ожиріння з його загрозливими наслідками», — говорить Олег Швець.
У коментарях до свого допису дієтолог додає, що до пандемії COVID-19 вважалося, що ожиріння — фактор ризику переважно неінфекційних захворювань. Також багато було розмов щодо так званого метаболічно здорового ожиріння.
Раніше ми писали, як можна подолати булімію: радить фітнес-тренер.