Копійчаний засіб від тиску і застуди, який є на кухні у кожного
Гвоздику у вигляді пряності застосовують для збагачення смаку й аромату безлічі страв: м'ясних, кондитерських і консервованих. Спеція – це висушені бутони гвоздикового дерева сізігіум. Вони багаті вітамінами групи В (В1, В2, В3, В4, В6, В9), С, Е, К. У цієї пряності високий вміст білка: 6 г на 100 г, рослинних жирів: 20 г на 100 г, вуглеводів: 27 г на 100 г.
На 20% гвоздика складається з масла. Вона впливає на організм як знеболювальний та антисептичний засіб. Також у спеції містяться натрій, магній, фосфор, залізо, калій, кальцій, марганець, мідь, селен, цинк. Пряність забезпечує профілактику лейкемії та інших хвороб крові, виводить токсини, має заспокійливий ефект. Додавання гвоздики у страви стимулює вироблення травних соків і нормалізує травлення, але також посилює апетит. Це варто врахувати людям, які дотримуються дієти.
Щодня жувати суху гвоздику може бути корисним для здоров'я заняттям по ряду причин - це, наприклад, допомагає нормалізувати тиск, захистити від застуди, вирішити проблему неприємного запаху з рота.
Застуда. Якщо почати жувати суху гвоздику, відчувши перші симптоми нездужання, це може допомогти не розболітися, а все ж просто людям - легше перенести інфекцію. Гвоздика має антисептичні властивості, бореться із запаленням, хороша при болях в горлі.
Порожнина рота. Гвоздика позбавляє її від шкідливих бактерій, сприяє загоєнню запальних явищ, ефективна від запаху з рота.
Травлення. Популярна спеція здатна покращувати травлення, допомагати від здуття. Однак людям, що страждають на виразкову хворобу, гастритами, вона протипоказана.
За деякими даними, звичка щодня жувати суху гвоздику може прискорити обмін речовин і посприяти схудненню.
Артеріальний тиск. Жувати суху гвоздику корисно гіпотонікам - це покращує їм тонус, «лікує» від запаморочення і втоми, властивих їх станом, викликаному низьким тиском.
Людям з нормальним тиском вранці добре пити відвар гвоздики замість кави, він не робить на серце сильний вплив як кофеїн. Гіпертонікам гвоздику вживати не можна, так як вона має властивість підвищувати тиск.
Рак. Гвоздика містить речовину евгенол, що володіє здатністю уповільнювати ріст і розвиток ракових клітин.
Додамо, знайдено найважливіший вітамін для боротьби з COVID-19.