Багатьом «працівникам клавіатури» знайомі больові відчуття у руках (найчастіше у зап’ясті або ліктьовому суглобі) — так званий тунельний синдром, спричинений стисканням нервів через тривалу одноманітну роботу.
Масажист Іван Яріш розповів про причини виникнення тунельного синдрому. Наприклад:
У процесі нашої життєдіяльності в нас часто активовані м’язи-згиначі рук. Наприклад, часто рука зігнута в лікті, коли ми носимо важку сумку, або постійно зігнуті руки, коли ми працюємо за комп’ютером чи тримаємо телефони, і тоді лінія руки і лінія м’язів скорочується. Доки ми перебуваємо в такому положенні, ми не відчуваємо, що нерв стиснутий, та варто взяти сумку й опустити руку вниз, як ця лінія тунелю різко скорочується і, відповідно, нерв затискається.
Спровокувати тунельний синдром може і травма, отримана внаслідок перелому плечової кістки, суглобів рук, вивиху передпліччя, а також ушкодження голівки променевої кістки. До інших причин розвитку синдрому належать такі захворювання та патології, як бурсит, синовіт, ревматоїдний артрит та інші.
При компресії артерій і вен можливий розвиток судинних розладів, що проявляється зблідненням, зниженням локальної температури або появою синюшності та набряків.
Перше, що потрібно зробити в такому випадку, — виключити фізичний вплив на зону ураження. Для цього необхідна іммобілізація за допомогою ортезів, бандажів, лангет, тейпів, які дуже зручні у використанні й дають змогу пацієнтові зберігати соціальну активність.
Тому робота з пальцями та з мускулами-згиначами рук буде дуже ефективною профілактикою для того, щоб ми постійно підтримували лінію самого тунелю в активності, нагадує масажист.
Також ми розповідали про їжу для хребта: як зміцнити спину.