Комаровський: "обгоріти на сонці" може аукнутися за 20 років

1 хв на прочитання07 Серпня 2020, 16:15

Сонячні опіки найбільш небезпечні для дітей

За словами лікаря Євгена Комаровського, ультрафіолетове випромінювання може провокувати меланому - найбільш смертоносний різновид раку шкіри. Меланома, як правило, розвивається в зрілості і старості, але причини захворювання тягнуться з дитинства.

Про це Комаровський повідомив в Instagram.

"Досить п'ять разів обгоріти на сонці в перші двадцять років життя, щоб підвищити ризик розвитку меланоми на вісімдесят відсотків",  - заявив лікар. 

Переважна більшість людей, як підкреслив Комаровський, недооцінює небезпеку сонячних опіків в перші роки життя - це пояснюється дуже великим тимчасовим розривом між отриманням опіків і розвитком меланоми.

"Діти в принципі не повинні піддаватися впливу прямих сонячних променів. Особливо - якщо мова йде про дитину до шести місяців. Користь засмаги - це дуже шкідливий міф, який коштував життя величезній кількості людей", - сказав педіатр, додавши, що діти отримують більш високі дози опромінення через співвідношення поверхні шкіри до маси тіла.

Відомо, навчання у стінах шкіл стане можливим лише за умови дотримання маскового режиму та обов'язкового вимірювання температури вчителям і учням.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: