Вчені створили новий вид комарів, інфікованих бактеріями Wolbachia, які допомагають у боротьбі з лихоманкою денге. Раніше профілактика цього захворювання в Гондурасі зводилася до того, щоб навчити людей уникати комарів і їхніх укусів. Тепер жителям країни запропонували новий і перспективний метод боротьби – за допомогою самих комарів.
Ці комахи були спеціально виведені, щоб носити бактерії Wolbachia, які блокують передачу вірусу денге. Розмножуючись, такі комарі передають бактерії наступному поколінню, тим самим зменшуючи ймовірність нових спалахів захворювання. Про це повідомляє видання Associated Press.
Ідея використання Wolbachia для боротьби з денге належить некомерційній організації World Mosquito Program, яка представила її протягом останніх десяти років. Наразі метод випробовують у понад десяти країнах світу.
Ще 40 років тому вчені планували використовувати Wolbachia для зменшення чисельності популяцій комарів. Однак група Скотта О’Ніла зробила несподіване відкриття: комарі з бактерією Wolbachia не передають лихоманку денге та споріднені захворювання, зокрема жовту лихоманку, зіку і чикунгунью.
Більше новин читайте на GreenPost.