Догори
Дати відгук

Коли апарат ШВЛ стає смертельно небезпечним для хворих коронавірусом?

Легені стають дуже крихкими, і застосовувати апарати ШВЛ, які подають кисень під тиском, стає дуже небезпечно.

2 хв на прочитання23 Грудня 2020, 14:45
Поділитись:

Фахівці з високогірної медицині з Болівії порівняли стан важких хворих COVID-19 з гострою гірською хворобою, що викликає набряк легенів, і запропонували нові методи лікування. Результати дослідження опубліковані в журналі Reviews on Recent Clinical Trials.

Спочатку лікарі в усьому світі припускали, що ураження легень при COVID-19 пов'язано з розвитком пневмонії, аналогічної тій, яку викликав попередній коронавірус SARS-CoV. Однак у міру накопичення клінічних даних стало ясно, що картина ураження легень за нової коронавірусної інфекції зовсім інша.

Вчені з Інституту високогірній легеневої патології в Ла-Пасі, Болівія, які вивчають гірські хвороби протягом понад 50 років, вважають, що вона дуже схожа на пневмоліз (руйнування легенів), спричинений гіпоксемією — низьким рівнем кисню в крові.

Вірус SARS-CoV-2 потрапляє в організм під час дихання та проходить через бронхи до поверхні альвеол повітряних мішків, де розташовані пневмоцити — альвеолярні клітини легенів, і їхні капіляри. Пневмоцити забезпечують дифузію молекул кисню до капілярів, де червоні кров'яні тільця захоплюють і розносять їх по всіх тканинах.

SARS-CoV-2 проникає в пневмоцити через рецептори ACE2, і всередині клітин починається самореплікація вірусної РНК. Пневмоцити в кінцевому підсумку руйнуються.

Коронавірус поступово поширюється, скорочуючи зону газообміну в легенях. Це призводить до запалення альвеол і ураження, аналогічного високогірному набряку легенів. Пацієнти з COVID-19 починають відчувати себе так, нібито вони перебувають на вершині Евересту.

Проте, вважають автори, в їхньому відкритті є хороша новина. Високогірний набряк легенів не спричиняє руйнування власне альвеол.

Однак легені стають дуже крихкими і застосовувати апарати ШВЛ, які подають кисень під тиском, стає дуже небезпечно. Навіть за успішного результату це, ймовірно, призведе до необоротного фіброзу — утворення рубців у легенях.

До слова, якщо хворий потрапив до лікарні з ускладненнями, то швидкого відновлення легень після цього чекати не варто. Про це розповіла лікар-пульмонолог, завідувачка інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні № 17 Світлана Гук

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: «Здорові люди»
Дикі рослини, які варто включити до меню: рецепти популярних салатів
7 хв на прочитання18 Квітня 2024
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Лілійник — невибагливий, проте дуже привабливий елемент садового ландшафту (ФОТО)
1 хв на прочитання18 Квітня 2024
Гороскоп на четвер, 18 квітня
Зірки радять бути уважними до дрібниць: гороскоп на четвер, 18 квітня
2 хв на прочитання3 години тому
Азербайджан готовий підтримувати достойну участь України у Кліматичному саміті СОР29 в Баку
Азербайджан готовий підтримувати достойну участь України у Кліматичному саміті СОР29 в Баку
2 хв на прочитання4 години тому
Неймовірно пухкий торт з шоколадним та апельсиновим мусом
2 хв на прочитання5 годин тому
Земельні махінації на 3,3 млн грн: на Житомирщині перед судом постане держреєстраторка
1 хв на прочитання9 годин тому
Йде циклон із Скандинавії: Буковину уже засипало снігом (ФОТО)
1 хв на прочитання10 годин тому
ЮНЕСКО збільшило охоронну зону об'єктів всесвітньої спадщини в Одесі
1 хв на прочитання11 годин тому