Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Кліматична криза, здорове довкілля, вплив війни на екологію: над чим працює ПАРЄ

Кліматична криза, здорове довкілля, вплив війни на екологію: над чим працює ПАРЄ

Незабаром усі напрацювання профільного Комітету з питань сталого розвитку винесуть на розгляд євродепутатів.

2 хв на прочитання28 Січня 2021, 13:30
Комітет із питань сталого розвитку готує низку екологічних звітів для роботи в ПАРЄ Комітет із питань сталого розвитку готує низку екологічних звітів для роботи в ПАРЄ
Поділитись:

На зимовій частині пленарної сесії ПАРЄ екологічна проблематика не розглядалась, але профільний комітет зараз працює над низкою екологічних питань, які представлять на розгляд європарламентарів уже незабаром. Про це GreenPost ексклюзивно повідомила українська делегатка та голова підкомітету Комітету з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко. 

«Екологічні питання не залишаються поза увагою ПАРЄ. В межах Асамблеї ці питання входять до повноважень Комітету з питань сталого розвитку. Зараз він працює над низкою важливих звітів, що призведе до ухвалення Асамблеєю відповідних резолюцій або рекомендацій державам-членам РЄ», — прокоментувала ситуацію Василенко

Політик пояснила, що йдеться про питання впливу кліматичної кризи на верховенство права, закріплення права на здорове довкілля на рівні Ради Європи та, зокрема, вплив збройних конфліктів на транскордонну екологічну шкоду, які  були подані на розгляд Асамблеї за її ініціативи.

«Крім того, із важливого на цій сесії — пані Генеральна Секретар Ради Європи у своєму виступі зазначила, що у межах Ради Європи уже ведеться робота з розробки додаткового протоколу до Європейської конвенції з прав людини, який би юридично закріпив право на здорове довкілля на рівні з усіма іншими фундаментальними правами, закріпленими в Конвенції. Це є надзвичайно важливим, адже відкриє шлях до притягнення до відповідальності держав, що чинять екологічну шкоду, зокрема РФ, через Європейський суд з прав людини», — сказала Василенко.

Українська делегатка зазначила, що зараз, за відсутності спеціалізованого протоколу, ЄСПЛ також може розглядати скарги, пов’язані з екологічною шкодою, але лише через призму інших прав (наприклад, якщо екологічна шкода призвела до смерті особи, ЄСПЛ розглядатиме це в контексті порушення права на життя). Новий же протокол значно розширить можливості Суду в екологічній сфері.

Нагадаємо, що осінню сесію ПАРЄ були змушені скасувати через COVID-19. Замість осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи вирішено провести розширене засідання установчого комітету.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: «Садівник»
Оформлення простору вздовж паркану: несподівані ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання6 годин тому
Фото: Euronews
Керамічні тротуари захистять міста від повеней і зміни клімату? Ось що розробили в Іспанії (ФОТО)
3 хв на прочитанняВчора
Український "ГАРТ 5100": сертифікація для дистанційного розмінування
Український комплекс дистанційного розмінування готовий до серійного виробництва
2 хв на прочитанняВчора
Одна з попередніх акцій «Останнього покоління»
Протест проти бездіяльності уряду в боротьбі зі зміною клімату: активісти блокують Варшаву, приклеївшись до асфальту
2 хв на прочитанняВчора
Війни за воду — це реальність, до якої слід готуватися Європі? Ось що розповідає експерт
8 хв на прочитанняВчора
На місці Каховського водосховища відроджується Великий Луг
3 хв на прочитанняВчора
Гонконг вводить ID-картки з фотографією для всіх домашніх тварин (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Холоди в Україні затримаються: названо нову дату потепління
1 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost