Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Кліматична криза, здорове довкілля, вплив війни на екологію: над чим працює ПАРЄ

Кліматична криза, здорове довкілля, вплив війни на екологію: над чим працює ПАРЄ

Незабаром усі напрацювання профільного Комітету з питань сталого розвитку винесуть на розгляд євродепутатів.

2 хв на прочитання28 Січня 2021, 13:30
Комітет із питань сталого розвитку готує низку екологічних звітів для роботи в ПАРЄ Комітет із питань сталого розвитку готує низку екологічних звітів для роботи в ПАРЄ
Поділитись:

На зимовій частині пленарної сесії ПАРЄ екологічна проблематика не розглядалась, але профільний комітет зараз працює над низкою екологічних питань, які представлять на розгляд європарламентарів уже незабаром. Про це GreenPost ексклюзивно повідомила українська делегатка та голова підкомітету Комітету з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко. 

«Екологічні питання не залишаються поза увагою ПАРЄ. В межах Асамблеї ці питання входять до повноважень Комітету з питань сталого розвитку. Зараз він працює над низкою важливих звітів, що призведе до ухвалення Асамблеєю відповідних резолюцій або рекомендацій державам-членам РЄ», — прокоментувала ситуацію Василенко

Політик пояснила, що йдеться про питання впливу кліматичної кризи на верховенство права, закріплення права на здорове довкілля на рівні Ради Європи та, зокрема, вплив збройних конфліктів на транскордонну екологічну шкоду, які  були подані на розгляд Асамблеї за її ініціативи.

«Крім того, із важливого на цій сесії — пані Генеральна Секретар Ради Європи у своєму виступі зазначила, що у межах Ради Європи уже ведеться робота з розробки додаткового протоколу до Європейської конвенції з прав людини, який би юридично закріпив право на здорове довкілля на рівні з усіма іншими фундаментальними правами, закріпленими в Конвенції. Це є надзвичайно важливим, адже відкриє шлях до притягнення до відповідальності держав, що чинять екологічну шкоду, зокрема РФ, через Європейський суд з прав людини», — сказала Василенко.

Українська делегатка зазначила, що зараз, за відсутності спеціалізованого протоколу, ЄСПЛ також може розглядати скарги, пов’язані з екологічною шкодою, але лише через призму інших прав (наприклад, якщо екологічна шкода призвела до смерті особи, ЄСПЛ розглядатиме це в контексті порушення права на життя). Новий же протокол значно розширить можливості Суду в екологічній сфері.

Нагадаємо, що осінню сесію ПАРЄ були змушені скасувати через COVID-19. Замість осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи вирішено провести розширене засідання установчого комітету.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
ФОТО: Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук та Міністр навколишнього середовища Італії Джильберто Пікетто-Фратіном / Міндовкілля
Україна та Італія посилять співпрацю для водозабезпечення кількох регіонів
2 хв на прочитанняВчора
ФОТО: акварельні фарби / pixels
Акварель — це про легкість, природність і красу: сьогодні Міжнародний день акварелі
3 хв на прочитанняВчора
Фото: «Доторкнись до природи»
Класичний дизайн саду: чим відрізняється й кому підійде (ФОТО)
4 хв на прочитанняВчора
ФОТО: ілюстративне
Температура у межах нуля і рясні опади: погода на вихідні
1 хв на прочитанняВчора
На військовій базі на Алясці ведмеді влаштували собі шведський стіл із бойовими пайками (ФОТО)
3 хв на прочитання22 Листопада 2024
Промислово розвинені країни пропонують 250 млрд євро на кліматичну допомогу: ось хто має заплатити
4 хв на прочитання22 Листопада 2024
Найдорожчий банан у світі продали на аукціоні за 6,2 млн доларів: ось що вирішив зробити новий власник (ФОТО)
2 хв на прочитання22 Листопада 2024
Кабмін на засіданні ухвалив низку рішень у сфері спорту та захисту довкілля
1 хв на прочитання22 Листопада 2024