Класичний дизайн саду: чим відрізняється й кому підійде (ФОТО)
Є універсальним і не містить ніяких неординарних рішень.

Класичний (французький) дизайн саду підходить усім, але має свої особливості, про які розповідає «Доторкнись до природи». Він більше підійде для практиків, бажаючих проводити за роботою в саду більший час доби. Такий дизайн потребує значної уваги для підтримки. Головне — щоб вам це приносило задоволення.
Регулярний стиль у ландшафтному передбачає суворі симетрії, геометричні та чіткі форми. Якщо є чагарники, то вони повинні бути бездоганно підстрижені (це стосується і дерев). Французький стиль в ландшафтному дизайні повністю виключає натуральність дикої природи. Передусім акцент робиться на штучності дизайну.
Яскраво виділяються наступні елементи дизайну:
- Суворої форми клумби.
- Водойми та фонтани в центрі ділянки.
- Прямі алеї.
- Альтанки, встановлені на перетині доріжок.
- Ковані лавки.
- Використання природних матеріалів.
Віддається перевага топіарним рослинам. На ділянці висаджується куляста туя, клен, липа, пірамідальний ялівець, жасмин, бузок, дівочий виноград.
Для насаджень клумб використовуються різні квіти, наприклад, сальвії, флокси, бегонії, троянди.
Центром такого пейзажу є палац або будівля в класичному стилі, розташована на піднесеності, щоб її було видно здалеку. Усе паркове планування підпорядковане центральній будівлі, променеподібні доріжки розходяться в сторони від круглих майданчиків, на яких розміщено розкішні фонтани, величні статуї.
У безпосередній близькості від будинку спостерігається явне домінування природного (дерева, живопліт, газони та квітники).
З віддаленням від центральної будівлі починають переважати природні форми. Дерева, кущі, натуральний газон усе більших форм, архітектурних елементів менше, і вони менш величні.
Класичний стиль припускає наявність великих територій, чималих витрат, тривалого часу та постійного обслуговування.
Водойми, які застосовуються в класичному стилі, мають правильні геометричні форми, як правило, вони бувають виконані в прямокутної, круглої чи овальної форми, з обрамленнями з зеленої (живої) огорожі, квітників або дерев.
Тераси, які є майданчиками, що підносяться над рівнем землі на 20-50 см і виконані з використанням твердого покриття, також є елементом класичного стилю ландшафтного дизайну. Причому піднесення може бути влаштовано як підпірною стінкою, так і у формі ухилу ґрунту. Часто-густо можна спостерігати цілий каскад терас, які доповнюються водограями, струмками, декоративними сходами. Крім того, такі елементи, як гроти та павільйони, також сумісні з цим стилем, зокрема дозволяється їх застосування з терасами.
Скульптури для ландшафтного дизайну і композиції з них обов’язково повинні бути наявні у ландшафтному дизайну в стилі класики. Але не доречні скульптури та композиції з них, виконані у формі грибочків, гномів, тварин тощо — тільки класичні різновиди скульптури.
Доріжки в класичному стилі повинні бути виконані в строгих геометричних рисах, як правило, що перетинаються в центрі, там же, де і розміщений основний декоративний об’єкт. Матеріалами для оформлення доріжок у цьому випадку є плитка, цегла, камінь, асфальт.
Що ж стосується меблів — лав, поручнів тощо — то вони повинні бути виконані з металевого кування, обтесаних кам’яних виробів або дерев’яної різьби. Не допускається наявність меблів, виконаної з пластика.
Рослини для ландшафтного дизайну в класичному стилі оформлення підбираються правильної форми чи піддаються формуванню вручну. Висадка їх відбувається в шаховому порядку чи по периметру прямокутника. Часто-густо спостерігається зелена скульптура в класичному стилі, яка виконується із різних порід дерев, як липа, барбарис, бузок, жасмин, туя, ялина, кипарис, клен, тополя.
Ландшафтний дизайн, виконаний у класичному стилі, до душі всім, оскільки є універсальним і не містить ніяких неординарних рішень. Та все ж комусь він може здатися нудним, а крім того, він не доречний на невеликих територіях.
Більше новин читайте на GreenPost.







