На ранній стадії аритмії можуть виникати такі симптоми, як хворобливі відчуття в грудях, раптова слабкість і гіпотонія, запаморочення. Ці ознаки були названі лікарем-кардіологом Наталією Гаврилюк.
Аритмія має на увазі ряд серцевих порушень, які супроводжуються порушенням ритму серцебиття – це дуже небезпечне порушення в роботі міокарда, що підвищує ризик розвитку небезпечних для життя станів, включаючи інфаркт, інсульт, тромбоемболію.
«Поняття “аритмія” включає в себе групу порушень, до яких відносяться екстрасистолія, різні варіанти тахікардії, фібриляції передсердь, а також їх тріпотіння», – уточнила кардіолог в інтерв’ю.
Екстрасистолія. Для цього різновиду аритмії характерні різкі грудні поштовхи.
“Іноді спостерігається відсутність ударів серця, що виникають унаслідок раптових скорочень органу”, – доповнила Гаврилюк.
Тахікардія. Її частий симптом – відчуття тремтіння в грудній клітці.
Фібриляція передсердь. Серцевий ритм стає неоднорідним, то сповільнюючись, то прискорюючись.
«Може з’являтися відчуття, що серце скорочується нерегулярно, працює несиметрично», – підказала кардіолог.
Спеціалістка помітила, що рання стадія аритмії може проявлятися певними симптомами.
«Це поява болю в грудях, задишка, раптова слабкість, зниження тиску, запаморочення, непритомність. Або якщо у родичів були раптові смерті в анамнезі, у когось із близьких родичів, ну і наявність як такої кардіальної патології, вроджених проблем з серцем, шумів»,- назвала ознаки лікарка.
Гаврилюк підкреслила, що стежити за наявністю даних симптомів стає особливо важливо в міру віку.
До слова, у дітей, які без міри "сидять" у смартфоні, можуть погіршитися зір і слух.