В Україні ще торік скасували держконтроль за препаратами, в основі яких є речовина «ізольований канабідіол» (ізолят канабідіолу). Але не можна сказати, що на цей момент медичний канабіс в Україні легальний. Про це пише GreenPost.
Член правління UCMS «Українська спільнота людей з розсіяним склерозом» Антон Кулагін пояснює: Кабінет міністрів постановою №324 від 7 квітня дозволив тільки 2 препарати, які є дуже дороговартісними і не доступними для пацієнтів в Україні.
«Вартість одного з них 600 доларів за упаковку, другого — 2000. Чому такі дорогі? Бо розроблені шляхом синтезу канабісу, а це недешевий процес. Окрім того, вони розроблялися для ЄС, але там після легалізації канабісу такі дорожезні ліки не знадобилися — вони почали купувати дешеві ліки з натуральної сировини.
Активіст нагадує, що при цьому в Україні легально культивуються опіоїди, є знеболювальні на основі опіоїдів — вони менш ефективні й викликають залежність. Але варто лише сказати «канабіс» — і починається дешевий популізм.
«Замість того, аби дозволити науковим інститутам із ним працювати та виготовляти з нього ліки, даючи прибутки в бюджет та ефективне знеболювальне тим, хто цього дуже потребує, їм підсовують ось це й говорять: «Треба подумати, як зробити, щоб держава закупляла». Це явне лоббі цих препаратів, які в Європі вже взагалі нікому не потрібні. Ось вони й знайшли, куди збути…» — говорить Олексій Квітковський.
Тому активісти вимагають від нардепів проголосувати за законопроект №5596, який дає чіткі правила вирощування, купівлі, обігу та контролю канабісу в медичних цілях. Як це зроблено в Фінляндії, Франції, Німеччині, Чехії, Швеції, Швейцарії, Великій Британії, Словаччині.
«Це необхідно для боротьби з нестерпною і важкою симптоматикою у пацієнтів! Я особисто сильно страждаю від спастичності ніг — щоранку прокидаюся з судомами ніг і цілий день маю труднощі в ході. Медичний канабіс також допоможе іншим пацієнтам з розсіяним склерозом боротися з тремором та болями! Раніше через недоступність таких ліків пацієнти змушені були шукати допомоги на чорному ринку, що було незаконно і небезпечно для здоров’я, через неконтрольоване вирощування канабісу і невідомість, що може пацієнт вживати», — розповідає Антон Кулагін.
Активіст розказує про хворих на епілепсію, змушених ефективні ліки на основі канабісу замовляти нелегально з-за кордону. А ще про мільйони хворих на рак, розсіяний склероз, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, ПТСР, депресію, глаукому. Цей закон покликаний захистити їхнє право жити без болю та легально лікуватися.
Раніше ми розповідали, що в Раду внесли законопроект про легалізацію медичного канабісу.