Догори
Дати відгук

Кабмін збереже передбачену в бюджеті підтримку аграріїв

Кабмін повністю збереже бюджетну підтримку агропромислового сектора у розмірі 4 млрд грн, незважаючи на скорочення бюджету для боротьби з поширенням коронавірусу.

2 хв на прочитання27 Березня 2020, 19:05
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко заявив, що Кабмін повністю збереже бюджетну підтримку агропромислового сектора у розмірі 4 млрд грн. Про це повідомляє GreenPost з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Президент Володимир Зеленський розуміє, що аграрії — це економічна основа України, особливо в такі складні часи. Влада зберегла всі 4 мільярди, спочатку заплановані для програм аграрного сектора», — сказав Лещенко.

За його словами, зберігається 2,2 млрд грн на підтримку розвитку тваринництва, переробки с/г продукції і дешеві кредити аграріям. Зокрема, 1 млрд грн піде на розвиток тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції і 1,2 млрд грн — на фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів.

Крім цього, 240 млн грн виділять на Фонд часткового гарантування кредитів.

«Решта фінансування піде на часткову компенсацію сільгосптехніки і устаткування, страховку, рослинництво і інші потреби сектора. Такі кроки дозволять, незважаючи на світову кризу, забезпечити продовольчу безпеку країни, а також зберегти АПК головним локомотивом економіки України", - додав уповноважений Зеленського.

За його словами, найближчим часом будуть внесені зміни в базові аспекти реалізації земельної реформи.

Нагадаємо, сьогодні екс-міністр Тимофій Милованов написав у Facebook про скасування підтримки агросектору. За його словами повністю скасовуються підтримка сільгоспвиробників, видатки на торгові представництва за кордоном і просування експорту, профілактику захворювань тварин.

Раніше стало відомо, що уряд направив до Верховної Ради пропозиції щодо змін видаткової частини Держбюджету-2020, які, зокрема, містять скорочення видатків на проведення земельної реформи та скасування підтримки сільгоспвиробників у розмірі 4 млрд гривень.

Про скасування підтримки повідомляв народний депутат Олексій Гончаренко.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost