Кабмін прийняв низку рішень у сфері освіти, захисту прав споживачів, медичних послуг та енергетичної модернізації
Схвалено Концепцію Державної цільової економічної програми енергетичної модернізації підприємств - виробників теплової енергії,
Сьогодні, 28 листопада, у Кабінеті Міністрів України відбулося засідання, на якому було ухвалено нижку важливих рішень для держави. Про це у своєу ТГ-каналі повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Зокрема:
- Затверджено, на виконання частини дванадцятої статті 7 ЗУ «Про захист прав споживачів», Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів. Новим Порядком, серед іншого, передбачено надання гарантійних зобовʼязань продавцем (виробником) в електронному вигляді шляхом: забезпечення виробником (продавцем) можливості реєстрації придбаного товару на офіційному вебсайті виробника в установленому ним порядку; надання виробнику (продавцю) права запросити у споживача інформацію про товар для його ідентифікації; надання споживачу доступу до експлуатаційних документів на офіційному вебсайті виробника і можливості завантажувати їх в електронному вигляді протягом строку служби товару. Визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 11.04.2002 № 506 «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових приладів».
- Здійснено у 2023 році перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам між місцевими бюджетами Запорізької, Київської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської та Херсонської областей в обсязі 37 млн. 523,0 тис. гривень, що дасть змогу здійснювати оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників в повному обсязі та не допустить утворення кредиторської заборгованості з оплати праці до кінця 2023 року.
- Схвалено Концепцію Державної цільової економічної програми енергетичної модернізації підприємств - виробників теплової енергії, що перебувають у державній або комунальній власності, на період до 2030 року. Визначено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури державним замовником відповідної Державної цільової економічної програми. Концепція передбачає вирішення на загальнодержавному рівні таких завдань, як: розроблення і оновлення схем теплопостачання населених пунктів; забезпечення 100 % комерційного обліку теплової енергії; модернізація теплових вводів споживачів; капітальний ремонт і реконструкції обʼєктів централізованого теплопостачання, які відпрацювали нормативний строк експлуатації; підвищення ефективності і надійності систем централізованого теплопостачання; скорочення споживання і заміщення природного газу в процесах виробництва теплової енергії; розвиток диспетчеризації і запровадження енергетичного менеджменту на підприємствах сфери теплопостачання. Положення Концепції передбачають державну підтримку і стимулювання органів місцевого самоврядування і підприємств сфери теплопостачання у вирішенні окреслених завдань.
- Здійснено в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Державному управлінню справами на 2023 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків шляхом зменшення обсягу видатків за програмою «Збереження природно-заповідного фонду в національних природних парках та заповідниках» на 15 млн. 769,3 тис. гривень та збільшення обсягу видатків споживання за програмою «Надання медичних послуг медичними закладами» на 4 млн. 143,2 тис. гривень та встановлення видатків розвитку за програмою «Надання медичних послуг медичними закладами» на 11 млн. 626,1 тис. гривень для забезпечення безперебійної роботи закладів охорони здоровʼя Державного управління справами та надання якісної медичної допомоги на належному рівні.