Італія заборонила сурогатне материнство за кордоном
В Італії сурогатне материнство є незаконним з 2004 року
Верхня палата парламенту Італії ухвалила закон, який забороняє користування послугами сурогатного материнства за межами країни для пар.
Про це повідомляє Ansa, передає Укрінформ.
За законопроєкт, який Сенат остаточно ухвалив у середу, проголосували 84 «за», 58 «проти» і жодного, хто утримався. Опозиційні депутати, які голосували проти, назвали його «непотрібним», «неконституційним» і «спрямованим проти дітей та одностатевих пар».
В Італії сурогатне материнство є незаконним з 2004 року. У 2023 році закон був схвалений нижньою палатою. Відтепер же законопроєкт визнає сурогатне материнство міжнародним злочином. Згідно з ним, виношування дитини для інших осіб карається законом, навіть якщо воно було здійснене за кордоном, але тільки для італійських громадян.
Сурогатне материнство стало гарячою темою під час правління правого уряду прем’єр-міністрки Джорджі Мелоні, чия партія «Брати Італії» (FdI) представила законопроєкт, який дозволяє переслідувати італійців, які вдаються до послуг сурогатних матерів навіть у таких країнах, де це не заборонено – наприклад Іспанія та США.
Джорджа Мелоні вважає сурогатне батьківство «негуманною» практикою, коли до дітей ставляться, як до «товарів у супермаркеті».
Більше новин читайте на GreenPost.