Іран звернувся до Міжнародного суду ООН з позовом проти Канади, Швеції, України та Великої Британії, вимагаючи скасувати рішення Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) у справі про збиття літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) рейсу PS752. Про це повідомили в Міжнародному суді ООН, інформує Еспресо.
У своєму позові Іран стверджує, що ІКАО не має юрисдикції для прийняття рішень у справі авіакатастрофи МАУ. Тегеран також заявляє про порушення процедури голосування в ІКАО та про те, що Велика Британія не мала права брати участь у розгляді цієї справи.
Іран вимагає від Міжнародного суду ООН визнати, що ІКАО не має юрисдикції у цій справі, виключити Велику Британію з процесу, а також визнати рішення Ради ІКАО юридично недійсним та скасувати його.
Крім того, у позові Іран наполягає на тому, що збиття українського літака було "ненавмисним та сталося через людську помилку військових".
Що відомо про катастрофу літака МАУ в Ірані
Трагічна подія, що сколихнула світ, сталася вранці 8 січня 2020 року. Український літак авіакомпанії МАУ, що виконував рейс PS752, був збитий поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Внаслідок катастрофи загинули всі 176 людей.
Ця трагедія стала наймасштабнішою за кількістю жертв в історії цивільної авіації України. На момент польоту офіційних заборон на перельоти над Тегераном не було. Проте варто зазначити, що у ті дні спостерігалося загострення конфлікту між Іраном та Сполученими Штатами, що суттєво ускладнило ситуацію в регіоні та створило приховану загрозу для цивільних авіаперевезень.
Більше новин читайте на GreenPost.