Відомий інфекціоніст та педіатр Євген Комаровський заявив, що індійська вакцина від ковіду Covishield є ефективною. Він закликав українців не вірити чуткам і сміливо робити щеплення цим препаратом. Про це лікар заявив у Facebook.
"Головна інформація, яку ми отримали від ряду дуже достовірних джерел, включаючи навіть посла Великобританії. Суть цієї інформації Covishield = AstraZeneca. Це вакцина з доведеною ефективністю, яка перевищує 60%. Це захист від факту захворювання і близько 90% — захист від важких форм захворювання. Вона викликає утворення антитіл і здатна захистити того, хто прищеплюється", — запевняє лікар.
До речі, 4 березня, посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що вакцини від ковіду Covishield і Oxford-AstraZeneca ідентичні. Про це вона повідомила в Twitter.
За словами Сіммонс, Covishield - це ліцензійна назву для вакцини Oxford-AstraZeneca AZD1222, яка випускається в Індії.
"Припущення, що вакцини AZ / Covishield, які використовуються в Україні, розрізняються за формулою, є категорично неправильними", - запевнила посол.
Крім того, Комаровський звернув увагу, що вакцину AstraZeneca можна зберігати в холодильнику при температурі від 2 до 8°C, що істотно спрощує її транспортування і не вимагає спеціальних умов. Також вона коштує вона дешевше, ніж препарати Pfizer і Moderna.
"Я однозначно схвалюю застосування цієї вакцини", — підкреслив Комаровський.
За його словами проблема полягає в "повній нездатності влади України вести адекватну комунікацію з народом". Доктор запевнив, що індійські вакцини, в тому числі Covishield, виготовляються на сучасних заводах.
"Serum Institute — це місце, де проводитиметься 60-65% всіх вакцин у світі. Це дуже сучасне підприємство, і не дивно, що AstraZeneca вибрала його", — пояснив інфекціоніст.
Він зізнався, що вакцини Pfizer і Moderna йому подобаються більше. Але оскільки в Україні немає можливості зробити щеплення цими вакцинами, потрібно сміливо отримувати укол Covishield.
"Всі розмови про неефективність — маячня, про небезпеку — маячня. Так, є побічні ефекти, найчастіше — температура. Але вони є в будь-якої вакцини", — підсумував Комаровський.
Нагадаємо, в Україні через побічну дію індійської вакцини людина потрапила до лікарні.