Про те, що захист від інфекцій передається від покоління до покоління, було відомо давно, але прямих доказів тому не було. Лише тепер міжнародна група генетиків довела - імунітет до захворювань передається потомству.
Для підтвердження гіпотези співробітники Боннського університету у ФРН, співпрацюючи з колегами з Нідерландів, Швейцарії та Греції, заразили лабораторних мишей-самців патогенами молочниці (Candida albicans).
Після одужання випробовуваних спарювали зі звичайними самками, дитинчата яких виявилися менш сприйнятливими до подібних інфекцій. “Передача стійкості до інфекції наступному поколінню раніше була показана у рослин і безхребетних”, – підкреслив професор Андреас Шлітцер, керівник дослідження.
На відміну від звичної теорії еволюції, яка передбачає повільну імунну відповідь за рахунок змін в геномі, цей експеримент довів – швидкі зміни в захисних властивостях організму можливі через регуляцію активності ДНК.
Тепер експертам належить з’ясувати, як інформація про маркування сперматозоїдів закріплюється в кістковому мозку. Саме останній вважається місцем формування багатьох імунних клітин, що захищають людину від хвороб.
Нагадаємо, що за п’ять місяців в Україні висадили майже 36 млн дерев: третину — на Житомирщині.