Хвороби серця: ходьба пішки знижує ризик на 30% – скільки потрібно ходити?

1 хв на прочитання12 Січня 2023, 12:40

Ходьба пішки дозволяє майже на третину знизити ризик хвороб серця та судин

Говорячи про серцеві захворювання, що становлять небезпеку для життя людини, медики виділяють серцевий напад, інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонію) та високий рівень холестерину. Деякі з цих проблем виникають згодом, у міру збільшення віку, інші виникають раптово, але їх усіх поєднує те, що вони запобіжні.

За даними Гарвардської медичної школи, всього 21 хвилина ходьби на день може сприяти зниженню ризику серцево-судинних захворювань на 30% .

Благотворний вплив пішої ходьби на стан серцевого м’яза та судинної системи настільки великий, що вчені називають її «чудо-ліками». Причину такого сильного впливу вони вбачають у тому, що ходьба дає ефект кардіо або серцево-судинного тренування, внаслідок якого зміцнюється серцевий м’яз. В огляді Гарвардської медичної школи говориться, що вона є одним із найефективніших, а також одним із найпростіших та найдоступніших видів діяльності, які можна використовувати для зниження ризику серцево-судинних хвороб.

Ще одна корисна властивість ходьби як засобу покращення серцевого здоров’я – це її здатність знімати повсякденний стрес. Крім цього, гарвардські вчені пов’язують звичку регулярно ходити пішки з низкою інших позитивних щодо здоров’я ефектів. «Це може стати ключем до зниження ваги та рису діабету, зменшення артеріального тиску рівня холестерину, покращення пам’яті, кращий захист від раку».

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: