Догори
Дати відгук

Ходьба може допомогти проти болю в спині — науковці

Ходьба — недорога, легкодоступна і проста вправа.

1 хв на прочитання24 Червня 2024, 10:08
Фото: Кордон Фото: Кордон
Поділитись:

Ходьба допомагає полегшити біль у спині. Про це свідчать результати австралійського дослідження, опубліковані в науковому журналі The Lancet, розповідає Die Zeit.

Команда науковців з Університету Маккуорі в Сіднеї спостерігала за 701 дорослою людиною, які не займалися спортом і скаржилися на неспецифічний біль у попереку.

Половині учасників було призначено програму піших прогулянок, тоді як контрольній групі не давали ніяких фізичних вправ. Програма вправ передбачала ходьбу щонайменше 30 хвилин п'ять днів на тиждень. Фізіотерапевти консультували учасників і підбирали для них індивідуальну програму ходьби.

У середньому через 208 днів у тих, хто виконував програму вправ, біль у попереку знову став настільки сильним, що вони були змушені обмежити свою повсякденну активність. Натомість у контрольній групі це сталося вже через 112 днів. Таким чином, учасники бігової програми прожили в середньому майже вдвічі довше без болю. Вони також відчували менше болю загалом, пишуть дослідники. 

На думку авторів дослідження, достеменно невідомо, чому ходьба настільки корисна для профілактики болю в спині. Ймовірно, це пов'язано з поєднанням м'яких коливальних рухів, навантаженням і зміцненням хребетних структур і м'язів, розслабленням і зниженням стресу, а також вивільненням ендорфінів.

Фізичні вправи і спорт рекомендуються багатьом людям із болем у спині. Ходьба — недорога, легкодоступна та проста вправа, пишуть науковці.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.