Догори
Дати відгук

Хірурги трьох лікарень провели унікальну операцію аби зупинити рак кісток у 18-річної дівчини

Про свій небезпечний діагноз: рак кісток, Юля дізналася за день до 18-річчя.

2 хв на прочитання15 Листопада 2023, 15:09
Хірурги трьох лікарень провели унікальну операцію аби зупинити рак кісток Хірурги трьох лікарень провели унікальну операцію аби зупинити рак кісток
Поділитись:

Дівчині видалили середню частину кінцівки, а нижню повернули на 180 градусів і пришили задом наперед.

У львівській дитячій лікарні св. Миколая спеціалісти трьох міст – Києва, Івано-Франківська і Львова провели унікальну операцію дівчині з Івано-Франківська, якій поставили діагноз: рак кісток. Аби зберегти функціональність ноги, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню повернули на 180 градусів і пришили задом наперед.

Про свій небезпечний діагноз: рак кісток, Юля дізналася за день до 18-річчя. Вона вдарилась ногою, звернулася до лікарів і після ретельного обстеження почула діагноз: остеосаркома 2B стадії. Дівчина лікувалася в онкологів Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні, пройшла шість сеансів хіміотерапії, та це не допомогло. Хвороба прогресувала, повідомили в лікарні.

Зупинити поширення агресивної пухлини можна було лише в один спосіб — терміново видалити уражену стегнову кістку. Та у Юлі рак вже поширився і на колінний суглоб, тож мова йшла про ампутацію ноги на високому рівні. Аби поборотися за якість життя дівчини та зберегти кінцівку максимально функціональною, свої зусилля об’єднали лікарі трьох міст: Івано-Франківська, Львова та Києва.

Після декількох консиліумів вони вирішили провести рідкісну для України операцію — ротаційну пластику. До цього оперативного втручання готувалися спеціалісти чотирьох лікарень: Київської міської дитячої клінічної лікарні N2, Київського міського центру пластичної мікрохірургії, Івано-Франківської обласної дитячої лікарні та львівської дитячої лікарні св. Миколая.

«Ротаційна пластика – це хірургічне втручання у дітей, яким через рак кісток видаляють частину ноги разом з коліном, а нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки задом наперед. Таким чином, стопа виконує роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез і наскільки це можливо зберегти чутливість та рухливість кінцівки», – кажуть у лікарні.

Юля вже повернулася до Івано-Франківська, продовжує хіміотерапію та боротьбу з недугою. Коли нога остаточно загоїться, вона буде займатися з фізичним терапевтом та розробляти ногу. Попереду на дівчину чекає і протезування. Функцію видаленого колінного суглоба виконуватиме стопа, завдяки чому дівчина зможе отримати функціональний протез і опанувати ходьбу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фото: Euronews
«Перемога прозорості»: Єврокомісія за всіма пунктами програла справу про «Пфайзергейт» — що далі?
2 хв на прочитання10 годин тому
Черкаські лікарі подарували шанс на життя молодому чоловіку.
Фото ВІККА
У Черкасах провели успішну трансплантацію серця 38-річному пацієнту
1 хв на прочитанняВчора
Фото згенеровано Ші
В Україні триває Національний тиждень безбар’єрності
1 хв на прочитанняВчора
Кінець залежності? "Метафон" підкорює соцмережі. Фото Metaphone
Американський стартап випустив "метафон" – іграшку для боротьби з залежністю від смартфонів
2 хв на прочитанняВчора
Сімейна медицина в Україні між служінням і комерціалізацією: чи є вихід?
4 хв на прочитання19 Травня 2025
Десятки населених пунктів залишилися без медичної допомоги: мобільні клініки допомагають жителям прифронтових сіл
2 хв на прочитання19 Травня 2025
19 травня Україна відзначає День сімейної медицини
1 хв на прочитання19 Травня 2025
Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами: в Україні зростає захворюваність
3 хв на прочитання19 Травня 2025
Більше з GreenPost