У межах 40-кілометрової зони біосферного заповідника «Асканія-Нова» обласна рада Херсонської області заборонила використовувати для боротьби зі шкідниками на полях препарати небіологічного походження. Про це повідомляє офіційний сайт Херсонської облради.
«На території Херсонської області в межах 40-кілометрової зони біосферного заповідника «Асканія-Нова» заборонено застосування родентицидів небіологічного походження», — ідеться у повідомленні.
Зазначається, що рішення про заборону ухвалене за результатами наради Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради.
Інформацію про заборону оприлюднили під час zoom-наради щодо недопущення повторення ситуації із загибеллю червонокнижних та інших птахів і тварин на території Херсонської області, інформують в облраді.
В нараді взяли участь аграрії, керівництво ОДА, облради, прокуратури, Нацполіції, ДСНС, ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області — загалом до комунікаційної платформи долучилися 99 підприємств і установ.
Як зазначив під час наради перший заступник голови облради — керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, це питання — на контролі народних депутатів і генерального прокурора України.
За інформацією директора біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна НААН України Віктора Гавриленка наразі в ядрі заповідника ночують 12 тисяч журавлів і 7 тисяч огирів, але годуватися вони літають за його межі, у 40-кілометровій зоні, і це територія, на якій працюють багато агропідприємств і фермерів.
Тож, аби зберегти життя птахів, аграрії мають бути обачними під час боротьби з гризунами та в жодному разі не порушувати технологію внесення отрутохімікатів. Понад те, кожен фермер має пересвідчитися, що використовує родентициди біологічного походження. Препарати на основі таких діючих речовин, як бродіфакум, а тепер ще й бромадіолон і флокумафен заборонені в радіусі 40 км від «Асканії-Нової», зазначається у повідомленні.
Представники правоохоронних органів запевнили, що в межах своїх повноважень контролюватимуть дотримання цієї заборони та в разі порушень відкриватимуть кримінальні провадження.
Нагадаємо, що майже дві сотні червонокнижних птахів загинули в заповіднику «Асканія Нова».